Sarafin Cabernet Sauvignon 2009

Resimde gördüğünüz Sarafin Cabernet Sauvignon 2009, Doluca’nın Sarafin bağlarında yetişen üzümlerden üretilen şaraplarından biri. Bu şaraplar Doluca’nın Saroz taraflarındaki bağlarında yetişen üzümlerden monosepaj olarak üretiliyor. Tek bir bağda yetişen tek bir üzüm çeşidinden oldukça güzel şaraplar yapıyorlar.

Ne var ki ben kendi deneyimime dayanarak bu şarap şöyle güzeldi, böyle iyiydi diyemeyeceğim. Çünkü bu şarabı tattığımda aslında bir gecelik yiyip içme sınırıma çoktan ulaşmıştım ve hatta geceyi sıcacık yatağımda sonlandırmama ramak kalmıştı. Eve giden yolda çalan bir telefon ve gençliğin verdiği heyecanla rotayı tekrar şarap içebileceğim bir yere çevirmiş olsak da, ben menüye doğru düzgün bakma ihtiyacı bile duymadan “sadece soda” sipariş etmiştim. Gelin görün ki, bugüne dek benim baskım olmadan şarap içtiğini gördüğümü bile hatırlamadığım bir arkadaşım pat diye bu şarabı sipariş etmesin mi! Üstelik yanına da peynir tabağı istemesin mi! Eh, bu durumda sodanın yanında bir de şarap kadehi rica etmek boynumun borcu olmuştu :)

İşte böyle bir ruh ve fiziki hal içerisindeyken, yarım kadeh kadar (hatta belki de daha az) içebilmiş olduğum bu şarabı çok da farkına vararak tadamadım açıkçası. Ama o gece bu şarabı sipariş etmiş olan arkadaşlarımın baskılarına dayanamadığım için bu yazıyı hazırlamak zorunda kaldım :). En azından canlı ve meyvemsi, orta-az gövdeli bir şarap olduğunu söyleyebilirim. Beni çok etkilememiş olsa da, içinde bulunduğum koşulları düşünerek daha doğru ve güvenilir bir değerlendirme için bir dahaki seferi beklemeyi tercih ediyorum.

This entry was posted in 30 TL'nin üzerindeki şaraplar, Şarap Deneyimleri and tagged , , . Bookmark the permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>