3. Kanyon Şarap Tadım Günleri

Daha önce burada bahsetmiş olduğum ertelenen etkinlik nihayet 16-18 Aralık 2011 tarihlerinde gerçekleşiyor. Son seferinde gitmek üzere plan yaparken tesadüfen ertelendiğini fark etmiştim. Yeni tarihleri ise benim için biraz ters bir zamana denk geldi, yine de belki bir fırsat yaratıp Kanyon‘a uğrayabilirim.

Şarapla ilgileniyor ama nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız bu etkinlik sizin için harika bir fırsat olabilir. Birçok yerli üreticinin standı orada olacak. Genelde standa yaklaştığınızda zaten “nasıl bir şarap tatmak istersiniz” diyerek yardımcı oluyorlar. Eğer nasıl bir şarap tatmak istediğinizi bilmiyorsanız, veya benim gibi çoğunu (hatta mümkün olsa hepsini) :) tatmak istiyorsanız, onların ne önerdiğini sorarak başlayabilirsiniz.

Zaten etkinlik süresince şarapla ilgili öğrenmek isteyebileceğiniz konuların ele alındığı seminerler de olacak. İsterseniz bunlardan birine veya daha fazlasına da katılabilirsiniz. Belki benim yerime siz gider ve izlenimlerinizi yorumlarınızda benimle paylaşırsınız, ne dersiniz?

This entry was posted in Şarap Deneyimleri and tagged . Bookmark the permalink.

7 Responses to 3. Kanyon Şarap Tadım Günleri

 1. CA says:

  Gecen sefer hasta oldugum icin gidememistim ve gecen gun kanyonda gorunce acayip mutlu oldum. Ben yeniden bir sarap tadim gunu yapildigini saniyordum. Ertelendigini sizin sayenizde ogrendim. Bu sefer bir aksilik olmazsa kesinlikle gidicem.

  Her gecen gun boyle aktivitelerin artmasi cok buyuk bir mutluluk.

  Bide bir sorum var. Acaba sarap tadimlari duzenleyen bir topluluk yada group varmi bildiginiz?

 2. Elif Ersin Sarıgül says:

  Bildiğim bir tek Winelover Şarap Kulübü var, ancak hiçbir etkinliklerine katılmadım bugüne kadar. İstanbul, Ankara ve İzmir’de üyeleri bulunuyor. Yahoo grupları arasında isimlerini aratarak kendilerine ulaşabilirsiniz.

 3. CA says:

  Tesekkurler.

  Sarap dostlari dernegi var diye gordum nette ama siteleri ne zamandir hazirlik asamasinda.

 4. umut ozdemir says:

  Merhaba pazar günü ben de Kanyon’da olacağım umuarım karşılaşma tanışma fırsatımız olur

 5. CA says:

  Bugun gittim tadim gunlerine. Cidden guzel olmus. Sadece bnm gordugum eksiklik yer biraz dar olmus ve insanlar cok sikismis, firmalarla rahat rahat konusmak mumkun olmuyor. Ama ben genede azimle firmalarla gorustum. Standlarda duran kisiler cok yardimci ve cana yakin.

  Boyle aktivitelerin artmasi dilegi ile.

 6. Elif Ersin Sarıgül says:

  Merhaba, ben ne yazık ki pazar günü orada olamayacağım, cumartesi günü (dün) bir fırsat yaratıp gidebildim Kanyon’a. Tanışmak için güzel bir fırsat olurdu gerçekten de. Sizin sayenizde isimlerine aşina olduğum Chateau Nuzun şaraplarıyla tanışmış oldum orada. Pinot Noir içeren kupajlarını çok beğendim. Sadece Pinor Noir’den üretilen şarapları Kanyon’da yoktu ama ilk fırsatta onun da bir rekoltesini (2008 çok sınırlı üretilmiş sanıyorum) denemek isterim.

 7. Elif Ersin Sarıgül says:

  Aynı gün oradaymışız demek ki. Aslında tadım alanı ne kadar genişlerse genişlesin, kısa bir zamanda birçok kişinin tadım yapmak istemesi sonucunda standların önündeki kalabalık insanı rahat konuşmaktan alıkoyuyor. Firma temsilcileri çok ilgili olsalar da o kadar sıkışık bir ortam oluyor ki insan sırada bekleyen o kadar insan varken onları sorularıyla meşgul etmeye çekiniyor. Bu aslında böyle aktivitelerin artmasına ihtiyaç olduğunun göstergesi bence, aynı dileği paylaşıyorum sizinle.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>