Diren Collection Syrah 2007

Diren Collection Syrah 2007

Geçtiğimiz pazartesi akşamı, bir gün önceden hazır ettiğim bonfileler eşliğinde bir şişe şarap açmayı aklıma koymuştum. Bu benim Sevgililer Günü akşamı için planımdı; bonfile pişirilip evde birlikte akşam yemeği yenilecek, yanında yeni bir şarap tadılacak.

Ben yemek hazırlarken eşim Diren Collection Syrah’ı açmıştı bile. Hemen tattım tabii ki ve çok beğendim. Bu serinin şarapları arasınra Diren Collection Merlot’dan sonra en sevdiğim ikinci şarap oldu.

Diren Collection Syrah 2007

% 85 oranında Shiraz, % 7,5 oranında Cabernet Sauvignon ve % oranında 7,5 Kalecik Karası üzümleri kullanılarak üretilmiş olan bu şarap, bence buram buram baharat ve biraz da kırmızı meyve kokuyor. Eşim ise çiçek kokuları aldığını söyledi. Oldukça güçlü ve damakta kalıcı olan bir lezzeti var. Bu kadar güçlü biz lezzeti olmasına rağmen bence dengeli oluşu nedeniyle şarap içmeye alışkın olmayan biri bile keyifle içebilir. Hatta aynı seriden Merlot için de aynı şeyi söyleyebilirim. İkisi de tereddüt etmeden tekrar alabileceğim şaraplar arasına girdi bile.

Yalnız bundan sonra bu şaraplardan nasıl tekrar alacağımı bilemiyorum. Ben üreticinin web sitesi üzerinden online satış tıklayınca yönlendirildiğim www.sarapshop.com üzerinden almıştım. Yakında yeni düzenlemeler yürürlüğe girdiğinde internet üzerinden sipariş veremeyeceğime göre dükkanları gezip Diren şaraplarından satıyorlar mı diye mi bakacağım? Online alışverişi ne kadar sevdiğimi şimdi anlıyorum. Çok rahat bir alışveriş şekli bence! Çok rahat bir alışveriş şekliydi mi demeliyim acaba?

This entry was posted in Şarap Deneyimleri and tagged , . Bookmark the permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>