Büyülübağ, Adakarası ve Cabernet Sauvignon

Avşa’lı Büyülübağ’a zaten çocukluğu ve ergenliği boyunca yaz tatillerini Marmara Adası’nda geçirmiş biri olarak komşu sempatisi duyuyordum. Adakarası üzümünden şarap üretiyor olmaları da ayrı bir sempati nedeniydi benim için. 3. Kanyon Şarap Tadım Günleri’nde tattığım şaraplarını çok sevince de altı çeşit sipariş etmiştim. Bir iki tanesi evimizde kalabalık bir akşamda henüz ben tadamadan bittiyse de, tadabildiğim iki şarabından sizlere bahsetmek istiyorum.

Büyülübağ Adakarası Cabernet Sauvignon, aynı zamanda hem Cabernet Sauvignon üzümünün güçlü varlığını hissedebileceğiniz, hem de Adakarası’nın canlı meyvemsiliğinin keyfine varabileceğiniz bir şarap. Hafif baharatlı bir kokusu var (benim gibi koklamayı seviyorsanız siz de fark edeceksiniz). Ayrıca bence şarabın lezzeti kadar şişenin üzerindeki etiketi de şaraba verilen emek ve özenin göstergesi olarak kabul edilebilir.

Adakarası – Cabernet Sauvignon kupajından sonra Büyülübağ Adakarası’nı tattığımda ilk önce dikkatimi çeken oldukça transparan, açık kırmızı rengi oldu. Tadı ise o hafif renkten beklenmeyecek kadar güçlü ve buruk. Bu burukluk bir Boğazkere’nin tanenli burukluğundan çok, fazla tatlı olmayan bir kirazın lezzetli burukluğu gibi bence, bilmem anlatabildim mi :)

Büyülübağ şarabım var hala evde, tattıkça izlenimlerimi sizlerle paylaşmaya devam edeceğim. Sizler benden önce tadarsanız siz de yorumlarınızı benimle paylaşırsınız umarım.

This entry was posted in Şarap Deneyimleri and tagged , , , . Bookmark the permalink.

2 Responses to Büyülübağ, Adakarası ve Cabernet Sauvignon

  1. CA says:

    Adakari-Cs kupajini gecen haftasonu ictim ve cok begendim. Dediginiz gibi kokusu cok guzel. Cs nin guclu yapisina bi renk katmis bence. Gerci babam pek begenmedi ama benim hosuma gitti. Hem fiyat olarakta cok uygun bir sarap. Bundan sonra zevkle alip icecegim saraplar arasinda.

  2. Elif Ersin Sarıgül says:

    Beğenmenize sevindim, dün bir başka Büyülübağ tattım onu da yazacağım yakında çok güzeldi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>