Canınız Moda’da Şarap Çekerse

On üç kişiyi, kışın ortasında bir Cuma gecesi saat 11′de Kadıköy civarında nereye götürürsünüz? Ben Moda’daki Viktor Levi Şarap Evi’ne götürdüm, bence çok da güzel oldu! O saatte, yemek yemeye niyeti olmayan, tek isteği sıcak bir ortamda muhabbet olan o kadar kişiyi ağırlayacak boş masaları ve bonus olarak da kendi üretimleri olan şarapları vardı :)

Menülerinin şarap bölümünde kendi üretimleri olan şaraplar, Viktor Levi No: 59 gibi isimlerle yer alıyorlar. İçeriklerini öğrenebilmek için sormanız gerekiyor, ben aynen öyle yaptım, hepsini tek tek sordum.

Şarapların yapıldığı üzümleri öğrendikten sonra, yumuşak içimli şarap istediğini belirten arkadaşlar için No:59 (Öküzgözü-Boğazkere), kendim ve geri kalan herkes için daha güçlü ve yoğun bir lezzeti olacağını tahmin ettiğim No:60 (Cabernet Sauvignon-Shiraz) sipariş ettim. Ne var ki garson hafif içimli şarap içmek istediğini tekrar dile getiren arkadaşın kadehini “en yumuşak içimli şarabımız budur” diyerek No:60 ile doldurunca bir bildiği vardır diye müdahele etmedim. Bir bildiği yokmuş, sadece görüş ayrılığımız varmış :) Neyse, başta söylediğim gibi maksat muhabbet olduğundan kimse bu detaylara fazla takılmadı.

Bence şarapları hiç fena değil, ama daha da önemlisi Kadıköy’deki öğrencilere veya rakıcılara yönelik mekanların arasında bir vaha olması. Canınız bir gün Kadıköy / Moda civarında şarap çekerse Viktor Levi Moda karşınıza çıkan nadir seçeneklerden biri olabilir. Hatta benim bildiğim tek seçenek galiba, sizin bildiğiniz başka alternatifler varsa benden esirgemezsiniz değil mi?

This entry was posted in Şarap Deneyimleri and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>