Sarafin Merlot 2010

Sarafin bağlarının çok hoş bir şekilde sunulan hikayesini burada görebilirsiniz. Saroz’daki bu bağlarda Chardonnay, Sauvignon Blanc, Cabernet Sauvignon, Merlot ve Shiraz üzümleri üretiliyor. Bu üzümlerin kendine has karakterlerini en iyi yansıtacak şekilde tek üzümden yapılan şaraplar Sarafin serisinde yer alıyor.

Sarafin serisinin iki beyazından daha önce burada bahsetmiştim hatırlarsanız. Bence Merlot da oldukça güzel olsa da, bu beyazların seviyesine ulaşamamış gibi geldi bana; ama şarabı içtiğimiz koşullar da pek ideal değildi açıkçası. Bu yüzden Sarafin Merlot’u mutlaka bir daha tatmak istiyorum.

Merlot, Bordeaux şaraplarında Cabernet Sauvignon ile birlikte kullanılan bir üzüm. Tek başına kullanıldığında yumuşak içimli, bitimi kısa şaraplar çıkıyor genelde. Benim de içimden geçen buydu, yumuşak içimli, meyvemsi, hafif bir kırmızı şarap.

Kanyon’daki Kitchenette siparişimizi alan garson bey bize şarabı soğuk mu oda sıcaklığında mı istediğimizi sordu. “16 derece” diye cevap verdim ama galiba bu kadar net bir cevap beklemediğinden şaka yaptığımı sandı :) istersek dolapta soğutulmuşu varmış ama çok soğukmuş! Sonuç olarak bir buz kovasıyla birlikte geldi şarabımız, ama istediğimiz sıcaklığa ulaştığında yemeğimiz bitmişti bile. Neyse ki sohbet güzeldi şaraba fazla takılmadan, ben kendi adıma bu şarabı mutlaka bir kez daha tatma kararıyla, geceyi keyifle tamamladık.

This entry was posted in 30 TL'nin üzerindeki şaraplar, Şarap Deneyimleri and tagged , , . Bookmark the permalink.

3 Responses to Sarafin Merlot 2010

  1. CA says:

    Sahsen Kitchenette boyle birsey yapmalari cok garibime gitti. Cunku bahsettiginiz yer salas veya orta kalite bir yer degil. Sarap dolaplarinda olmasi gereken sicaklikta olmasi lazim.

  2. Elif Ersin Sarıgül says:

    Bana da bu durum Kitchenette’in şarap dolabı olmamasından değil de garsonun bilgisizliğinden kaynaklanıyordur gibi geliyor açıkçası…

  3. CA says:

    O da ayri bir ayip sahsen.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>