Four Seasons’ta Peynir & Şarap Keyfi

Posta kutuma Four Seasons Sultanahmet’te peynir ve şarap tatma imkanı olacağına dair bir e-mail düştüğünde “güzelmiş ama benden başka kimse gitmek istemez herhalde” diye düşünmüştüm. Ne kadar yanılmışım!

Ümitsizce e-maili sevdiceğime ilettim ve beklemediğim kadar hızlı ve istekli bir yanıt aldım. Vazgeçmesine fırsat bırakmadan rezervasyon yaptırdım :) daha sonra rezervasyonu 4 kişilik yaptım. 6 kişilik yapmam için de talep geldi üstelik! Ama yer kalmamıştı! Bir de rezervasyona dahil olmaksızın organizasyon hakkında bilgi isteyenler vardı. Keramet şarapta mı, peynirde mi yoksa Four Seasons Sultanahmet’te mi karar veremedim!

Sonuç olarak Cuma akşamı biz oradaydık. Bizi yerli ve yabancı peynirlerle dolu bir büfe ile Duca Tuğra serisi şarapları karşıladı. Doluca’nın temsilcisinden Tuğra Öküzgözü 2008′de kullanılan üzümlerin Öküzgözü’nün anavatanı Elazığ’da değil Denizli’de yetiştiğini öğrendik. Ben Öküzgözü şaraplarını çok tercih etmem ama bu seferkinin değişik olduğunu itiraf etmeliyim. Canlı ve meyvemsi, aynı zamanda isli, mayhoş bir tat da veriyor.

Tuğra Kalecik Karası 2009 bence tüm Kalecik Karası şaraplarının ortak özelliği olan kolay içimli olmasıyla ön plana çıkıyordu.

Ancak her zaman olduğu gibi yerli üzümde favorim olan Boğazkere, Tuğra Boğazkere 2009′da damakta kalıcı ve meyvemsi olmakla birlikte sanki biraz kavrulmuş fındığımsı hoş bir şeyler de çağrıştırarak favorim olarak kalmaya devam etti.

Four Seasons Sultanahmet’te şarap ve peynir büfesi her cuma saat 19:00′da başlıyor. Biz o gece “ne iyi ettik de geldik” diye diye evimize döndük. Siz de yanınıza sevdiklerinizi alıp gidin bence, iyi ki geldik diyeceksiniz!

Not: Merak edenler için, kişi başı 40 TL ödedik.

This entry was posted in 30 TL'nin üzerindeki şaraplar, Şarap Deneyimleri and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink.

One Response to Four Seasons’ta Peynir & Şarap Keyfi

  1. Pingback: Four Seasons’ta Prodom Şarapları | Kadehteki Lezzetin Peşinde

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>