Nisan Ayı Şarap Etkinlikleri

Nisan ayı şarap ayıymış da benim haberim yokmuş herhalde. Bu haftasonu İstanbul’da sürmekte olan Masters of Wine Weekend ve Antalya’da sürmekte olan Terracity Şarap Tadım Günleri‘nden daha önce bahsetmiştim. Şimdi de e-mail duyurularıyla bana ulaşan birkaç başka etkinlikten bahsedeceğim.

16 Nisan Pazartesi günü, saat 19:00 – 20:30 arasında Galata’daki Sensus Şarap Butiği’nde Şarap Tadımının Sırları adlı bir seminer gerçekleşecek. Şarap dünyasına ilk adımı atmak isteyenlere ve şarap tadımı üzerine pratik yapmak isteyenlere yönelik bu seminere katılım ücretli. Detaylı bilgiyi Anatolian Vineyards’ı +90 216 478 63 19 nolu telefondan arayarak öğrenebilirsiniz.

Son birkaç yıldır düzenlenen Kayra Restoran Haftası bu yıl 12-26 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek. Bu yıl İstanbul dışında Ankara ve İzmir’den de restoranlar etkinliğe katılıyorlar. Nasıl bir etkinlik olduğunu merak edenler geçmiş yıllardaki etkinliğe ilişkin yazıma bir göz atmak isteyebilir. Daha teraylı bilgiyi etkinliğin kendi websitesinde bulabilirsiniz.

Kayra’nın her ay düzenlediği birkaç etkinlik mutlaka oluyor. Seminerler genellikle Taksim’deki Kayra Wine Center’da oluyor. Yemek – şarap eşleştirilmesi, bir uzmanla sohbet eşliğinde yemek gibi etkinlikleri ise farklı restoranlarda gerçekleşebiliyor. Nisan ayı etkinliklerinin detaylarına buradan erişebilirsiniz.

Bunca etkinlikten bahsediyorsun, sen hangilerine katılacaksın derseniz, elimden gelse hepsine katılırım derim, ama ne yazık ki bu aralar bu etkinliklere pek zaman ayıramıyorum.

Kayra’nın 5 Adımda Şarap Tadımı ve Wine & Dine etkinliklerine daha önce katılmış ve çok keyifli vakit geçirmiştim. WSET Foundation seminerlerine de daha önce bir kez kayıt olmuş ve son anda işle ilgili olarak oluşan bir durum nedeniyle gidememiştim. Bu ay cesaret edip kayıt olamadım, bir kez daha son dakikada iptal etmeye yüzüm yok! Ama en azından Kayra Restoran Haftası kapsamındaki restoranlardan en az birine mutlaka giderim diye düşünüyorum.

Tamamı bir şarap festivali tadında geçecek olan Nisan ayında sizler de şaraba biraz zaman ayırın derim, bunca fırsat bir araya her zaman gelmez!

This entry was posted in Şarap Deneyimleri and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>