Sevilen 900 Petit Verdot 2007

Sevilen ile Kanyon Şarap Tadım Günlerinde karşılaşmış, ama bir daha Sevilen tatma fırsatım olmamıştı. Online Mahzen Çiftehavuzlar mağazasında Petit Verdot 2007′yi görünce merakıma engel olamadım. Petit Verdot Türkiye’de sadece birkaç üreticinin şarap üretiminde kullandığı bir üzüm. Birkaç kez kupajlarda gördüğümü hatırlıyorum, bir de tek başına Petit Verdot kullanılarak üretilmiş bir tek şarap daha görmüştüm, o da Prodom Petit Verdot.

Sevilen’in Petit Verdot bağı, Güney Platosu Denizli – Güney ilçesi sınırları içerisinde yer alıyormuş. Bu şarap %100 Petit Verdot üzümlerinden üretilmiş ve 14 ay Fransız meşe fıçılarda olgunlaşmış.

Şarabın oldukça güzel ve biraz vanilyayı andıran aromaları ile gövdeli bir yapısı var. Tanen çok fazla hissedilmiyor bence, yumuşak içimli sayılmasa da keyifli ve hoş bir içimi var. Ben sevdim kısacası, size de tavsiye ederim.

This entry was posted in 30 TL'nin üzerindeki şaraplar, Şarap Deneyimleri and tagged , . Bookmark the permalink.

One Response to Sevilen 900 Petit Verdot 2007

  1. Pingback: Four Seasons’ta Prodom Şarapları | Kadehteki Lezzetin Peşinde

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>