Terra Sauvignon Blanc 2009

Her ne kadar kendi önyargılarımı yıkmaya çaba göstersem de hala beyaz şaraplara biraz mesafeli duruyorum. Neyse ki bazen çevremdekiler beyazda ısrarcı oluyor da sayelerinde ben de güzel beyazların tadına varıyorum.

Resimde gördüğünüz Terra Sauvignon Blanc 2009, 3 beyaz şarap severin ısrarıyla yapılmış bir seçim. Seçimi benim gibi normalde beyaz şarap pek içmeyen eşim tarafından yapılmış. Ben ortama biraz geç teşrif ettiğimden, herkes çoktan kadehlerinin sonuna gelmişti. Neyse ki benim payıma da soğuk bir kadeh düştü ve kendisinin seçimiyle gurur duydum :) Ne de olsa biraz payım vardır herhalde!

Gerçekten güzel, ferahlatıcı bir şarap. Zaten Kayra’nın web sitesinde bu şarabın bir yerlerde bronz madalya aldığını görebiliyorsunuz. Nerede olduğunu yazmayacağım çünkü madalya alınabilecek sonsuz yarışma var gibi geliyor bana, hangisinin neden önemli olduğunu henüz çözemedim. Sonuçta güzel bir şarap olduğuna emin olabilirsiniz. Havaların ısındığı bu günlerde hem serinlemek hem de şarap keyfi yapmak için uygun bir seçim.

This entry was posted in 30 TL'nin üzerindeki şaraplar, Şarap Deneyimleri and tagged , , . Bookmark the permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>