Paşaeli K2 2009

İzmir’in Buca ilçesinde yetiştirilmiş Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc, Merlot, Petit Verdot üzümlerinden üretilmiş, gerçekten güzel bir şarap Paşaeli K2. Her şey yerli yerinde, dengeli ve güçlü, aynı zamanda zarif. Biraz havalandırınca (kadehte bekletmek ya da dekanter kullanarak) daha da güzel oluyor.

Bu tarz kupajlar iyi olunca gerçekten dengeli, yuvarlak, pürüzsüz oluyorlar. Bordeaux şarapları da genelde kupaj oluyor ve bu üzümlerden üretiliyorlar. Her ne kadar tek üzümden üretilmiş şaraplar içmeyi, o üzümün kendine has burukluğunu ya da canlılığını hissetmeyi sevsem de dengeli kupajların keyifli içimleri de hoşuma gidiyor. Paşaeli’nin diğer şaraplarını da denemek istiyorum, özellikle yerel üzümlerden ürettiklerini ve beyazları. Denediğimde burada paylaşıyor olacağım.

This entry was posted in 30 TL'nin üzerindeki şaraplar, Şarap Deneyimleri and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

2 Responses to Paşaeli K2 2009

 1. Dostbahcesindenlezzetler says:

  Sizin gibi genelde karisik olmayan tek tip uretilen uzumlerden uretilen saraplar benim icin en guzelleridir ama her cesit ve turu sadece tadina bakmak icin bile olsa bende denerim. Bazen tahmin edilmeyen siselerden tahmin edilmeyen lezzetler cikiyor..Bu arada sakin sessiz bir ortamda azbirsey kafanizi dinlemek isterseniz buyrun Canadaya..severek misfir eder ve istediginiz her cesit sarabi size ikram ederim:)) Kadehlerimiz bos kalmasin diyerek guzel keyifli bir hafta sonu diliyorum size.
  Ps: Sayfa ziyaretinizde biraktiginiz yorumunuz icin tesekkur ederim..

 2. Elif Ersin Sarıgül says:

  Sadece tadına bakmak için denemek, özellikle şarap gibi sürprizli bir şey için benim de yaptığım bir sey, çok haklısınız. Nazik davetiniz için çok teşekkür ederim :)
  Blog yazılarınız bence okuması çok keyifli, daha sık yemek yapıyor olsaydım tariflerinizi de denerdim ama sadece yemek yapmaya değil, yemek için alışveriş yapmaya bile fırsat bulamıyorum çogu zaman.
  Ben de size kadehinizin boş kalmayacağı, keyifli bir haftasonu diliyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>