Vinoluş Kalecik Karası Syrah 2009

İstanbul’da İstiklal Caddesi’nden Galatasaray Lisesi’nin yanındaki sokağa girip yürüdüğünüzde, biraz aşağıda sağda Solera Vinery’i göreceksiniz. Küçücük bir yeri kocaman bir konukseverlikle doldurmuşlar, duvarlara da onlarca şarap koymuşlar, bence çok güzel olmuş.

Resimde gördüğünüz şarabı ben ilk kez Solera’da gördüm. Vinoluş nedense şaraplarına pek sık rastladığım bir üretici değil, ama bu şarabı tattıktan sonra daha sık şaraplarını tatmaya karar verdim. Meyvemsi, içimi hafif, güzel bir şaraptı, masadaki herkes sevdi, ya da en azından ben seçtiğim için bana öyle dediler :)

Bu tür mekanların dışarıdan bakıldığında fiyat açısından biraz soru işareti yaratabileceğini tahmin ediyorum. Hem sadece şarap servisi yapan mekanlara alışık olmadığımızdan, hem de şarap fiyatlarının restoranlarda uçuk olmasına alışık olduğumuzdan. Bu yüzden bir fikir vermek için belirteyim, şarabın piyasa fiyatı hakkında bir fikrim yok, ama beş kişi bir şeyler yiyip bir şişe de şarap bitirdikten sonra hesap yaklaşık 120TL geldi. Solera’ya da tekrar gitmek isterim, Vinoluş şaraplarından da tekrar tatmak isterim, yani sevdim, size de tavsiye ederim.

This entry was posted in Şarap Deneyimleri and tagged , , . Bookmark the permalink.

10 Responses to Vinoluş Kalecik Karası Syrah 2009

 1. Dostbahcesindenlezzetler says:

  Hmm..fiat bence oldukca uygunmus daha once Istanbuldaki bazi yemek ve sarap a odedigim fiatla karsilastirinca..ustelik 5 kisi….umarim birdahaki gelisimde ziyaret etme ve saraplarini tadma olanagi bulurum..Paylasim icin tesekkurler..Keyifli hafta sonu diliyorum..Cheers

 2. uğur kılıç says:

  şu an metroda 16 tl

 3. Elif Ersin Sarıgül says:

  Bilgi verdiğiniz için teşekkürler. Öyleyse kaçırmamak lazım, 16 TL için oldukça iyi bir şarap bence.

 4. uğur kılıç says:

  vinis olucaktı:)

 5. Elif Ersin Sarıgül says:

  Gönderdiğiniz katalogda herhangi bir Vinoluş şarabı göremedim, herhangi bir Kalecik Karası Syrah kupajı da göremedim, ama uygun fiyatlı başka şaraplar olduğunu görmüş olduk en azından :)

 6. uğur kılıç says:

  vinolusla karıştırdığım vinis var diye paylaştım katoloğu.

 7. Caner says:

  Peki bu sarap hangi uzumden yada uzumlerden?

 8. Caner says:

  Pardon basligi okumamisim :D kalecik karasi syrah kupaji enteresan bir kupaj olmus bence. Bu arada 5 kisi 120 tl cidden ii fiyat :)

 9. Elif Ersin Sarıgül says:

  Bence de öyle, hem kupaj değişik, hem de fiyat hiç fena değil :) Detay vermek gerekirse, bir şişe şarap, üç ana yemek ve iki başlangıc seçmiştik diye hatırlıyorum. İkramda da bulundular üstelik ama ikram ettikleri şarabı not almamışım hatırlamıyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>