Paşaeli Çalkarası 2010

Bu şarabı sırf şişesinin ve renginin güzelliği için de içebilirdim :) Resimdeki kadın figürü nerden esinlenerek tasarlandı bilmiyorum ama, bende kendinden emin, güçlü ve cilveli bir izlenim bıraktı.

Sadece görüntüsü için değil, aynı zamanda çok güzel, capcanlı, meyve dolu bir lezzeti olan güzel bir şarap olduğu için içiyorum şu an. Serin serin ohh! Roze mevsimi gelmiş!

Çalkarası üzümü Denizli’nin Çal ilçesindeki bağlık bölgede yetişen yerel bir üzümmüş. Bu üzümleri 17 Ağustos 2010′da hasat etmişler, aynı gün salkımlarından ayırarak kabuklarıyla birlikte 24 saat paslanmaz çelik tankta tutmuşlar. Sonra kabukları ayırmışlar ve sonrasında fermentasyon ve olgunlaşma, kısmi filtrasyon ve dinlenme… İşte bu güzelliğin hikayesi böyle. Sonuçtan ben memnunum, bir de siz deneyin derim!

This entry was posted in 30 TL'nin üzerindeki şaraplar, Şarap Deneyimleri and tagged , , . Bookmark the permalink.

4 Responses to Paşaeli Çalkarası 2010

 1. Şarapsal says:

  Paşaeli’nin etiketleri gerçekten çok özgün. Yalnız bu yaz içilecekler listesi de durmadan uzuyor. Şarap seçmek ne zor iş!

 2. Elif Ersin Sarıgül says:

  Roze ve blush seçenekleri de artıyor gün geçtikçe, işimiz zor :)

 3. Dostbahcesindenlezzetler says:

  Turkiyedeki sarapcilik son yillarda oldukca ileri seviyede ve cok ta guzel uretimler yapiliyor anladigim kadari ile, sayenizdede hic duymadiklarimida ogreniyor fikir sahibi oluyorum. Icimi mutlaka guzeldir Pasaeli nin ama sise ustundeki design a bayildim:) Tesekkurler

 4. Elif Ersin Sarıgül says:

  Rica ederim ne demek, seve seve paylaşıyorum birlikte öğreniyoruz :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>