Blush yetişkinlerin gazozu olabilir mi?

Bence olur. Bunu ne zaman düşündüm biliyor musunuz, şarap seven iki kişi ve şarapla pek arası olmayan yedi kişi sıcak sayılabilecek bir yaz akşamında aynı sofrada, faklı yemekler sipariş etmişken herkesin ortak noktası resimde gördüğünüz blush oldu. Üstelik ne tadını bilenimiz vardı ne de şirin şişesini görmüş veya ismini duymuş olan.

Kırmızı ve beyaz şaraptan farklı olarak çok çok hafif içimi ve meyvemsi lezzetiyle blush bence biz çocukken gazoz neyse şimdi o! Ne yersek yiyelim, hatta hiçbir şey yemesek de gazoza her zaman yerimiz olurdu küçük karınlarımızda hatırlarsanız (80li yıllarda çocuk olanlar hatırlar sanıyorum), işte blush da öyle bir şey.

İster yemek yiyin, ister sadece bir şeyler atıştırın, ister sadece bir şeyler için, eğer istediğiniz hafif, serin, belki biraz tatlı, sizi zorlamayacak bir şeyler içmekse ve içtiğiniz şeyin kalorisi de sizin için önemliyse, bir kadeh blush uygun bir seçim olacaktır sizin için. Resimdeki Blush by Moncigale, Fransa’nın pembe şaraplarıyla ünlü Provence bölgesinden geliyor. Güzel bir seçim, ama onlarca yerli alternatifinden ne artısı var mı bilemedim açıkçası. Sonuç olarak şanslıyız yine de, bu sıcaklarda blush keyfi için yerli/yabancı seçeneğimiz çok!

This entry was posted in 30 TL'nin üzerindeki şaraplar, Şarap Deneyimleri and tagged . Bookmark the permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>