Elektronik Tirbuşon

Siz hiç şarap şişesi açmaya çalışırken tirbuşon kırdınız mı? Ben kırdım. Peki hiç şarap şişesi açmaya çalışırken şişeyi kırdınız mı? Ben onu da kırdım. Hemen önyargılı davranıp beceriksiz olduğumu düşünmeyin lütfen, bu blogda kaç tane açılmış ve sapasağlam şarap şişesi gördüğünüzü hatırlayın :) Ama işte böyle kazalar olabiliyor bazen. Kazalar olmasa da bazı şişe mantarları biraz inatçı olabiliyor, bazı tirbüşonlar elinizi acıtabiliyor vs.

Bugün sizlere tanıtacağım tirbuşon varken biz yıllarca bu sıkıntılara neden katlandık ve neden katlanıyoruz bilmiyorum. Öyle çok pahalı bir tirbuşon da sayılmaz bence, elektronik ve şarjlı bir alet olduğu düşünülürse50-80 TL civarı (internette görebildiğim benzer modellere ait fiyatlar, ben onlinemahzen’den almıştım) kabul edilebilir. Bunun varlığını bilip de kullanmamayı ben otomatik vitesli araba yerine düz vitesli araba kullanmaya benzetiyotum. “Aa ama bak düz vites daha keyifli” diyenleri duyar gibiyim. Öyleyse sizi İstanbul’da akşam iş çıkışı boğaz köprüsü trafiğine davet ediyorum. Cumartesi günü Bebek, Ataşehir falan da olabilir. Hala düz vites keyifli geliyorsa sizi böyle alalım. Biz kalanlarla devam edelim :) Yok yok, bence sizde biraz sabredin.

Sizlere bu tirbuşonu hakkıyla tanıtabilmek için blogumun ilk videosunu da çektim, itiraf ediyorum ki bunun için birazcık destek almam gerekti, destek için buradan teşekkürler :) Sadece 3 adımda şişenin açıldığını ve hiç güç kullanmanız gerekmediğini göreceksiniz. Yapmanız gerekenler:

1. Tirbüşonun üst kısmındaki parçayı kullanarak şişenin mantarının üzerinin ortaya çıkması için küçük bir kapak kesmek

2. Cihazı mantara batabilecek hizada mantarın üzerinde tutarken düğmesine aşağı yönde basılı tutmak (mantar çıkana kadar) ve bu sırada şişeyi de tutmak (aksi halde şişe de tirbuşonla beraber dönecektir)

3. Cihazın düğmesinde yukarıyı gösteren yönde basılı tutmak ve böylece mantarı cihazdan çıkarmak.

Buyrun, hep beraber izleyelim:

http://www.youtube.com/watch?v=K5yR2WR6Xvk&feature=plcp

 

This entry was posted in Şarap Deneyimleri and tagged , , . Bookmark the permalink.

2 Responses to Elektronik Tirbuşon

  1. Dostbahcesindenlezzetler says:

    Hmmm..kendi turbisonumla hic zorlugum yok suan icin, turbison yok sa ayakkabi ilede aciyorum yeterki acilsin :)) saka bir yana guzel fikir..ve alet..beyendimm..Bu arada uzerinizdeki bluzu da (galiba bluz) beyendim :)) Sarap acacaginizi kullanabileceginiz keyifli hafta sonu diliyorum..

  2. Elif Ersin Sarıgül says:

    Ayakkabi ile açmak diye bir şey varsa gerçekten onun videosunu da görmek isterim :)
    Beğeniniz için teşekkür ederim, aslında üzerimdeki bluz değil elbise, bir ya da iki yıl önce almıştım, ben de severek giyiyorum. Ben de size keyifli bir hafta sonu diliyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>