Arcadia Sauvignon Blanc 2010

20120627-090740.jpgArcadia ile 4. Kanyon Şarap Tadım Günleri’nde tanışmıştım. Aras Bey’in de yönlendirmesiye şaraplarının çoğunu tattım ve etkilendim. Gerçekten güzel şarapları var. Bağlarının Trakya’da olması nedeniyle beyaz şaraba ağırlık vermişler, bence ortaya çıkan sonuç oldukça iyi ve ümit verici.

Resimde gördüğünüz Arcadia Sauvignon Blanc 2010, şişenin sağ tarafındaki madalyamsı şekillerden anlaşılacağı gibi, Decanter World Awards ve International Wine Challence yarışmalarında “commended” ödülüne layık görülmüş. “Commended”, övgüye değer demek oluyormuş.

Meyvemsi ve mineralimsi aromaları olan, bir Sauvignon Blanc için beklenmedik bir şekilde asiditesi hafif, yumuşak bir şarap. Açıkçası ben biraz daha kompleks, biraz daha güçlü, ağızda varlığını hissettiren bir şarap bekliyordum; ama yine de fiyat/kalite olarak baktığınızda denemeye değer bir bir şarap olduğunu belirtmek isterim. Bu sıcak havalarda beyazlara bir şans verecekseniz, Arcadia Sauvignon Blanc 2010′a bir şans verebilirsiniz.

This entry was posted in 30 TL'nin altındaki şaraplar, Şarap Deneyimleri and tagged , , . Bookmark the permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>