Sensus’ta Bir Beyaz, Bir Blush ve Bir Roze

20120629-101452.jpgSensus Galata’ya, bir önceki yazıda bahsettiğim 5 kişilik arkadaş grubuyla gittiğimiz akşam 3 şişe şarap içtik. Önce beyazlarla başladık. Şöyle bir etrafa bakınırken, Paşaeli Yapıncak daha önce tatmamış olduğumdan hemen dikkatimi çekti. Yapıncak, Tekirdağ’da yetkişen benekli sarı renkte bir üzümmüş. Masadaki herkes ismini duyunca “Kınalı Yapıncak!” dedi, benden başka herkes biliyormuş!

Murat Bey şarabımızı seçmeden önce tadabileceğimizi söyleyince hemen bara koştuk ve seçimimizin isabetli olduğuna karar verdik. Masadaki herkesi memnun edebilecek, asiditesi fazla yüksek olmayan, hafif içimli bir beyaz. Peynir tabağımızla birlikte hızla tükettik.

20120629-101522.jpgİkinci seçimimiz Prodom’dan Kisses Blush oldu. Oldukça açık somon rengi ve değişik şişesiyle dikkat çekiyor. İlk tattığımızda daha çok beğenmiştim ama açıkçası içtikçe bana biraz fazla hafif geldi açıkçası. Biraz daha aromatik bir blush’ı tercih ederdim.

Bu arada bize peynir tabağı yetmedi ve başka atıştırmalıklar da söyledik. Detaylı fotoğraf görmek isteyenleri buraya alalım.

Son olarak bir roze içmek istedik, bu sefer sağlamcı davranarak Paşaeli Çalkarası’nı önerdim. Elbette herkes çok beğendi! En güzeli sona sakladım da ondan :) Yoğun, meyvemsi aromaları, capcanlı rengiyle gecenin yıldızı oldu. Saatler 23.00′ı gösterirken şarap keyfine bir son verip, Galata’dan Karaköy vapur iskelesine doğru bir yürüyüş yaptık ve püfür püfür bir vapur yolculuğuyla güzel bir geceyi tamamlamış olduk.

This entry was posted in 30 TL'nin üzerindeki şaraplar, Şarap Deneyimleri and tagged , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>