Chateau La Commanderie 2002

Kısa bir süre önce arkadaşlarımız bizi evinde bir süredir içilmeyi bekleyen bir şarabı birlikte içmek için akşam yemeğine davet ettiler. Biz de elbette hemen evet dedik :) İşte resimdeki şarap o akşamın vesilesi olan şarap oluyor.

Şişede biraz tortu olabileceğini tahmin ederek önce şişedeki şarabı hafifçe eğerek bir karafa aktardım ve şişenin dibinde bir-iki santimetre yüksekliğinde şarabı bıraktım. Sonra şişenin yan yüzeyinde sadece biraz tortu değil resmen duvardan sıva döküldüğünde görebileceğiniz inca plakalarının tortudan oluşan minyatürlerinin birikmiş olduğunu fark edince karafa da biraz tortu geçtiğini tahmin ettim ve kadehlere şarabı aktarırken çok yavaş davrandım. Yine de kadehlerimizde biraz tortu vardı. Ne yazık ki bunların fotoğrafını çekip size göstermeyi akıl edemedim.

Chateau La Commanderie 2002, oldukça belirgin tanenli, burunda yoğun meyvemsi aromaları hissedilen bir şarap. Kısa sürede kadehlerimizde yumuşadı ve içimi çok keyifli, yuvarlak bir şarap haline geldi.

Uzun zamandır hep yerli üreticilerinin şaraplarını içtikten sonra bir Fransız şarabı içince, ne kadar pahalı şaraplar içtiğimizi ve şarap üretiminde ne kadar yolun başında olduğumuzu hatırlamış oldum. İnternetten araştırınca gördüm ki resimde gördüğünüz  bu şarap şu an 20-30$ civarına satın alınabiliyor. Bunca yıl, tam olarak ideal koşullarda saklanmamış olmasına rağmen hala iyi durumda, ama çok da zamanı kalmamış bence, iyi ki içmişiz :)

This entry was posted in 30 TL'nin üzerindeki şaraplar, Şarap Deneyimleri and tagged , , . Bookmark the permalink.

2 Responses to Chateau La Commanderie 2002

  1. Dostbahcesindenlezzetler says:

    2002 – Iyiki icmissiniz..keyfiniz bol olsun :)

  2. Elif Ersin Sarıgül says:

    :) evet zaten artık zamanı gelmiş diye içtik, teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>