Pavyonda Şarap

Şarap servisinin nasıl olmayacağı hakkında atıp tuttuktan birkaç gün sonra ağzına kadar doldurulmuş bir şarap kadehi ile bir kez daha karşılaştım. Beni böyle terbiye etmeye mi çalışıyorlar nedir!

Yine neredeyse hiç koku alamadan içtim şarabımı kuzu kuzu, ama zaten mekan pavyon formatında olduğundan (Evet pavyona gittim! Götürüldüm aslında, ama eğlendim gerçekten,sanırım yaşlandıkça uyum sağlanabilen ortam skalası genişliyor) beklentim köpek öldüren diye tabir edilen cinsten bir şeyleri içer gibi yapmaktı, ama ilk yudumu alınca durumun o kadar kötü olmadığını anladım. Zaten bir süre sonra şarap şişesi masamıza bırakıldı, o zaman açıkça gördük ne içtiğimizi.

Leona Merlot-Kalecik Karası 2008

İçtiğimiz şarap Kayra’dan Leona Merlot – Kalecik Karası’ydı, en gözde yerli üzümlerimizden Kalecik Karası ile uluslar arası bir ünü olan Merlot’un piyasada uygun fiyata bulunabilen bir kupajı. Bence burnumu kadehin içine sokamayacaksam, yüksek sesli canlı müzikten başka bir şeye konsantre olamayacaksam gayet iyi bir seçim. Rahat rahat içiliyor, yumuşak tanen, meyvemsi lezzet, bizi gayet güzel idare etti o gece.

This entry was posted in Şarap Deneyimleri and tagged , , . Bookmark the permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>