Taksim’de Rouge & Pamukkale Nodus Cabernet Sauvignon 2009

Taksim’deki Rouge’u ilk açıldığından beri duyuyordum, zaman zaman düzenledikleri tadımlardan haberim oluyordu ama gitmek bir türlü kısmet olmamıştı. Nihayet bir fırsatını bulup hafta içi bir akşam iş çıkışı kendimizi Taksim’e attık. Lamartin Caddesi’nde, bahçede birkaç masasıyla güzel bir şarapevinde kendimizi bulduğumuz için mutluyduk.

Menüyü gördüğümde biraz şaşırdım çünkü ben nedense çoook uzun bir şarap menüsü hayal etmiştim. Aslında az değil, sanıyorum 15 civarı kırmızı, 15 civarı beyaz şarap vardı, bunların dışında neler vardı hatırlamıyorum. Şarap fiyatları da İstanbul’daki tüm restoranlarda nasıl oluyorsa öyleydi, yani bence yüksekti :) Peynir tabağı için menüden seçtiğimiz peynirlerden birinin ve şarküteri tabağı için seçtiğimiz ürünlerin yarısının o sırada mevcut olmadığını öğrenince de keyfimizi kaçırmadık, ama şarabımız hiç soğutulmadan gelince artık moralim biraz bozulmaya başlamıştı (o sırada dışarıda hava 26-27 dereceydi). Neyse ki resimde gördüğünüz şık ‘buz kovası içinde karaf’ çözümünü buldular da keyfimiz yerine geldi!

Seçtiğimiz şarap, Nodus Cabernet Sauvignon 2009, orta gövdeli, hafifçe buruk bir his bırakan tanenli yapısıyla bence güzel bir şarap. Ancak bu şarabı tattıktan birkaç gün sonra onlinemahzen’de fiyatının 70 TL olduğunu gördüm. Bence fiyatla kalitenin doğru orantılı olması gerektiğini varsayarsak bu fiyat biraz fazla yüksek. Yine de “fiyat önemli değil” diyorsanız, bu şarap bir şans vermenizi kesinlikle hak ediyor.

This entry was posted in 30 TL'nin üzerindeki şaraplar, Şarap Deneyimleri and tagged , , . Bookmark the permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>