Beringer Zinfandel Roze 2009

Bu bir California şarabı. California şarapları ve Zinfandel üzümü çok sık karşılaştığım şeyler olmadığından bu şarabı karşılaştırma yapamadan değerlendirmek durumundayım. Bence biraz tatlımsı, oldukça canlı, güzel bir roze. Benimle birlikte şarabı tadanların, özellikle eşimin beğenisi benimkinden çok daha yüksek oldu. Ben de severek içtim ama sanırım beni etkileyen belirgin bir özelliği olmadığı için çok beğendim diyemiyorum. Yaz mevsiminin son demlerini yaşadığı şu günlerde bir şans vermek isteyebilirsiniz.

This entry was posted in 30 TL'nin altındaki şaraplar and tagged , , . Bookmark the permalink.

2 Responses to Beringer Zinfandel Roze 2009

  1. Dostbahcesindenlezzetler says:

    Zinfandel, tatli sarap sevenler icin ideal..benim icin uzak bir tat..sarapta tatlilik hic sevmedigimdir. Damak zevki tabiki..California saraplarini ne zaman denediysem..seker level i yuksekti ister cabernet ister siraz..sanirim yetisme yeri, zamani, ve toprak ozelligi..Sadece en son denedigim Irony biraz eh ok. idi denk gelirseniz deneyin derim..

  2. Elif Ersin Sarıgül says:

    Denemek isterim mutlaka. Californiya şaraplarından pek tatmışlığım yok aslında, Türk şaraplarından onlara pek sıra gelmiyor. Her gün yeni bir şarap çıkıyor Türkiye’de bu aralar, şanslı bir dönemdeyiz bu açıdan. Yorum bırakmaktaki ısrarınız için teşekkürler :) blogda bir sorun vardı ama düzeldi.
    Selamlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>