Chamlija Pinot Noir 2011

20120917-222513.jpg Pinot Noir, yetiştirilmesi çok özen isteyen ve Türkiye’de çok nadir bulunan bir üzüm. Bildiğim kadarıyla sadece iki yerli üreticinin sadece Pinot Noir kullanarak üretilmiş şarapları var, biri Chateau Nuzun, diğer de Chamlija.

Chamlija Pinot Noir daha kadehteki geçirgen kırmızı rengiyle Türkiye’de görmeye alıştığımız, Cabernet Sauvignon ve Shiraz’da karşımıza çıkan yoğun bordo kırmızısı şaraplardan ayrılıyor. Burunda vişne ve kirazı çağrıştıran biraz da kakaomsu aromalara damakta yeşil biberimsi tatlar karışsa da yuvarlaklığından bir şey kaybetmiyor. Damakta orta-uzun kalıcılığıyla, uyandırdığı ilk izlenime göre daha güçlü, içimi çok keyifli bir şarap. Gelecek yıllarda yeni rekoltelerini merakla bekliyor olacağım.

This entry was posted in 30 TL'nin üzerindeki şaraplar, Şarap Deneyimleri and tagged , , . Bookmark the permalink.

2 Responses to Chamlija Pinot Noir 2011

  1. sarapsal says:

    birkaç kez arayıp bulamasam da Likya’nın da bir pinot noir’i var: http://www.likyasarap.com/saraplarimiz.html

    bu arada bu şarabı ben de çok merak ediyorum. yakın zamanda birkaç başka pinot ile denemek niyetindeyim.

  2. Elif Ersin Sarıgül says:

    Haklısınız, ben de duymuştum Likya’nın Pinot Noir’ini, ama hiç rastlamadım bugüne kadar. Güzel bir planınız var, umarım yakın zamanda gerçekleştirebilirsiniz.
    Selamlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>