İtiraf Zamanı

Bugün itiraf günü olsun, çünkü sizlere itiraf etmek istediğim bir şey var.

Bir zamanlar Ertuğrul Özkök Hürriyet gazetesinin Genel Yayın Yönetmeniyken, bizim evde Hürriyet gazetesi okunurdu. Gazetede Ertuğrul Özkük’ün yarım sayfaya yakın yer kaplayan bir köşesi vardı. O köşede Ertuğrul Özkök bazen şarap hakkında yazılar yazardı ve ben sinir olurdum! Türkiye’de bir köşe yazarının, hem de bu derece önemli bir yeri bulunan bir yazarın, yazması gereken çok daha önemli, ciddi, gündemi işgal etmeyi çok daha fazla hak eden konular varken şarap hakkında yazması bana yanlış gelirdi. O zaman biri bana “bir gün gelecek sen de şarap hakkında yazı yazacaksın, hatta sadece şarap üzerine yazı yazdığın bir blogun olacak” dese, o zamanlar henüz blog kelimesine de şarap kelimesine de son derece uzak olduğumdan “saçma” der geçerdim. Şarap hakkında yazmak bir yana, şarap üzerine konuşmak bile bana gereksiz gelirdi. Hey gidi günler hey!

Bugün artık şarap üzerine yazılması da konuşulması da bana gayet normal geliyor tahmin edersiniz ki :) Bir Genel Yayın Yönetmeninin köşesinde daha hayati konuları işlemesi gerektiğini hala düşünsem de, o yazıları yazdıran duygu ve düşünceleri de en azından anlıyorum artık. Gerçi neden olmasın, belki de şarap bir gün Türkiye ekonomisinde o kadar önemli bir yere sahip olur ki, her yerde konuşulur, tüm köşe yazılarında konu edilir hale gelir, kim bilir!

This entry was posted in Şarap Deneyimleri. Bookmark the permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>