Kayra Leona Shiraz Öküzgözü

Kayra’nın Leona serisinden çok fazla şarap tatmadım bugüne kadar, ama tatmaya başlayacağım sanırım, çünkü bu şarap çok hoşuma gitti. Pek kompleks bir şarap değil ama öyle bir iddiası da olduğunu sanmıyorum, kendi fiyat kategorisine güre bence güzel bir şarap. Shiraz ve Öküzgözü üzümleri birlikte güzel bir ikili oluşturmuşlar. Yeterince soğutulması önemli, yeterince serin olmazsa keyfi kaçıyor bence, birkaç hafta önce yine aynı şarabı tatmış ama çok beğenmemiştim, bu sefer farklı düşünmemin sebebi bence daha çok soğutulmuş olması olabilir.

This entry was posted in 30 TL'nin altındaki şaraplar, Şarap Deneyimleri and tagged , , , , , . Bookmark the permalink.

2 Responses to Kayra Leona Shiraz Öküzgözü

  1. Caner says:

    Bende Leona serisini begenenlerdenim ama eskiden fiyati cok daha makuldu. Simdi fiyatini 24 TL civaina cikardilar. Eskiden 16-18 TL arasindaydi. O zaman fiyat kalite olarak cok uygundu ama suan bence biraz pahali. Hele Sensus sarap evinin 18 TL ye sattigi saraplari dusununce. Suan kampanya ile 16 TL ye dusurmusler Estet serisini. Bence bu fiyatlara bakinca Estet, Leona dan daha guzel.

  2. Elif Ersin Sarıgül says:

    Demek ki Sensus’a daha sık uğramalıyım, Estet serisinden haberim bile yoktu çünkü! 16 TL’ye keyifle içilebilir şarap bulmak kolay değil, teşekkürler haber verdiğiniz için.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>