Büyülübağ Vedat Milor Cabernet Sauvignon Merlot 2011

Şişenin büyük bir kısmı boşaldıktan sonra resim çekmek aklıma geldi ne yazık kiBu şarap Büyülübağ’ın Vedat Milor ile işbirliği yaparak çıkarmış olduğu seriden, Cabernet Sauvignon Merlot 2011. Büyülübağ ile Vedat Milor’un tam olarak nasıl bir işbirliği yaptığını bilmiyorum ama ortaya güzel şaraplar çıkmış gibi görünüyor.

Büyülübağ’ın üretim tesisleri bildiğim kadarıyla Avşa’da, ancak bu şarap Avşa’daki bağlarda yetişen üzümlerden üretilmemiş. İzmir Çeşme ve Manisa Salihli’de yer alan bağlardan alınmış üzümlerden üretilmiş.

Şarabı tattığımda önce burunda biraz fazla yoğun meyvemsi aromaları olduğunu düşünsem de, biraz kadehte havalandıktan sonra gayet dengeli, meyvemsi, yumuşak tanenli ve canlı bir şaraba dönüştüğünü fark ettim. Hatta bence vakumlu tıpayla kapattığım şişede birkaç gün durduktan sonra daha bile güzel oldu. Çok kompleks değil, ama olmasına gerek de yok. Fiyat / kalite dengesi düşünüldüğünde bence kesinlikle aynı fiyattaki birçok başka şaraba fark atabilecek seviyede bir şarap. Serinin diğer şaraplarını da deniyor ve izlenimlerimi sizlerle paylaşıyor olacağım.

This entry was posted in 30 TL'nin altındaki şaraplar, Şarap Deneyimleri and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

4 Responses to Büyülübağ Vedat Milor Cabernet Sauvignon Merlot 2011

 1. Caner says:

  Acaba nerden aldiniz?

  Ve tam fiyati nedir?

  Tesekkurler.

 2. Elif Ersin Sarıgül says:

  Merhaba,
  Onlinemahzen’in Çiftehavuzlar mağazasından aldım ve yanlış hatırlamıyorsam fiyatı 28 TL’ydi. Şu an online kataloglarında 26 TL görünüyor.
  Selamlar

 3. Caner says:

  Cok tesekkurler Elif Hanim.

 4. Elif Ersin Sarıgül says:

  Rica ederim, umarım beğenirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>