Amadeus Cabernet Sauvignon 2010 Rose

Amadeus içmeyeli birkaç ay olmuştu, böyle hatırlamak güzel oldu. Yazın Bozcaada’dan getirdiğimiz şarapların çoğunu hemen tüketmiştik. Doors Akademi‘de yaptığımız fırında gravy soslu tavuk ve sebzeli karidesli noodle ile birlikte hangi şarabı açsam diye bakınırken yazdan kalma bir pembe şarabımız olduğunu fark ettim ve çok sevindim. Amadeus’un bu pembe şarabının neredeyse bir kırmızı şarap kadar güçlü, ama bir pembe şarap gibi serinletici (zaten oldukça serin içilince güzel oluyor) olduğunu hatırlıyordum.

Amadeus Cabernet Sauvignon Rose, alışık oldunuz birçok pembe şarap gibi tatlı aromaları olan, gazoz gibi içebileceğiniz bir şarap değil. Tam tersine, gözünüzü kapatarak içseniz kırmızı bir şarap içtiğinizi bile düşünebilirsiniz. Oldukça canlı, asiditesi yerinde, güçlü ve yoğun meyve aromalı, oldukça güzel bir şarap. Pembe şarap dediğin bence böyle olmalı. Bunun gibi “hafife alınmaması gereken”, yani o (bence hep birbirine benzeyen) öyle gazoz gibi tatlı tatlı içeriz denilecek pembe şaraplardan olmayan başka pembe şaraplar da var mı derseniz, mesela Amadeus Zinfandel Rose, Büyülübağ İris, ve Suvla Clairet‘i deneyebilirsiniz.

This entry was posted in 30 TL'nin üzerindeki şaraplar, Şarap Deneyimleri and tagged , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>