Nodus Merlot Cabernet Franc 2010

Nodus, Pamukkale Şarapları’nın üst segmentte yer alan bir serisinin markası. Detaylı bilgiye markanın kendi sayfasından ulaşabilirsiniz. Şişenin etiketi oldukça kaliteli bir şarap içmek üzere olduğunuzu hissettiriyor.

Nodus Merlot Cabernet Franc 2010, gövdeli, yuvarlak, güzel bir şarap. Şişeyi açarken beklentim daha güçlü, daha tanenli bir şaraptı, ama böyle olmasını da sevdim. Bugüne kadar tattığı tüm şarapların kendisine sirke gibi geldiğini söyleyen A. teyze de sevmiş olmalı ki kadehindeki şarabı bitirdi :) Şaraba yeni başlayan biri için uygun sayılabilecek bir seçim, yuvarlak ve yumuşak içimli. Ne fazla tanenli, ne fazla asidik. Yalnız değinmek istediğim bir nokta var, o da performans/fiyat dengesi. Bu şarap bana hediye edilmişti ama piyasadaki fiyatı bildiğim kadarıyla 70TL civarında. Açıkçası benim için bu fiyat birazcık fazla. Ben bu fiyata alınan bir şaraptan, biraz daha fazla derinliği olmasını, kadehte durdukça ve her tattığımda farklı bir his vermesini bekliyorum. Türkiye’de şarap fiyatları genellikle benim bu beklentilerimle pek uyumlu değik ama ne yapalım… Yine de güzel bir şarap, özellikle decanter kullanınca daha da bir güzel oldu bence, benim gibi şarabı karafta havalandırmaya sabrı veya vakti olmayanlar için hatırlatmak istedim.

This entry was posted in 30 TL'nin üzerindeki şaraplar, Şarap Deneyimleri and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>