Doluca Kav Narince / Kav Boğazkere-Öküzgözü

Geçen cumartesi arkadaşlarımızın düğününde Doluca Kav şarapları ikram edildi. Bunda kendi payım da olduğunu belirteyim, hazırlık aşamasındayken şarap seçeneklerini bana sunup fikrimi almışlardı sağ olsunlar :)

Düğün yemeği Four Seasons Sultanahmet’te organize edilmişti. Bir gün önce aynı yerde Pamukkale şaraplarının tadılacağı etkinliğe katılamadığım için üzülmüştüm, ama kısmet ertesi gün aynı mekanda bir başka etkinliğe katılmakmış! Mekan zaten etkileyici, alt kattaki salon da gayet şık, servis harika, yemekler birer sanat eseri, düğün şahaneydi! Bu başarıdaki en büyük payı gelin ve damata veriyorum :) Son derece güzel ve uyumlu bir çift olmuşlardı.

Yemekte şarap içmek isteyenlere şarap servisi Kav Narince (2011) ile başlayıp Kav Boğazkere-Öküzgözü (2010) ile devam etti. Kav Narince yumuşacık, dengeli, hafif bir ferahlık hissi de veren, güzel bir beyaz. Kav Boğazkere-Öküzgözü ise baharat aromaları belirgin, tanenleri hafifçe kendini belli eden, ama yine de yumuşak içimli sayılabilecek bir kırmızı.

İkisinin arasında bir tercih yapmak gerekseydi Narince’yi tercih ederdim, bu aralar Narince’ler hoşuma gitmeye başladı. Genellikle asiditesi fazla yüksek olmayan, zarif şaraplar oluyor. Birkaç gün önce de Vinkara Doruk Narince’yi sevmiştim. Fırsat buldukça başka Narince şarapları da tatmayı düşünüyorum, özellikle havalar da biraz ısınırsa, serin serin güzel olacak…

This entry was posted in 30 TL'nin altındaki şaraplar, Şarap Deneyimleri and tagged , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>