Umurbey Chardonnay 2007

Uzun zamandır hep kırmızı şarap tattığım ve içtiğim için beyazlara biraz haksızlık ettiğimi düşünerek bir Chardonnay içmeye karar verdim. Neden Umurbey seçtin derseniz, aslında hatırlamıyorum, bir yerlerden adı aklımda kalmış.

Şarabı Metro’dan 25-30 TL civarı bir fiyata almıştım. Evde olduğum bir gün, akşam yemeği saatine yakın biz zamanda açtım. Yanında sonradan akşam yemeği yerine geçmesine karar verdiğim gouda peyniri ile birlikte güzel bir çift oldular.

Ben asiditesi daha az ön planda bir şarap bekliyordum aslında, ilk içtiğimde biraz şaşırdım. Daha sonra fark ettim ki yeteri kadar soğutup içilince asidite kendini daha az belli ediyor ve çok daha keyifli bir içimi oluyor. Ben hep sabırsızlığıma yeniliyorum. Narenciye aromaları hissedilen, canlı, ferahlık verici bir içimi olan bir şarap Umurbey Chardonnay.

Bundan sonra daha sık beyaz şarap – özellikle Chardonnay üzümünden yapılmış olanlar – tüketmeyi düşünüyorum. Düşündüğümü gerçekleştirebilecek miyim birlikte göreceğiz.

This entry was posted in Şarap Deneyimleri and tagged , . Bookmark the permalink.

3 Responses to Umurbey Chardonnay 2007

 1. Hakan says:

  Umurbey ismini nerde görsem durup okurum.Beyaz şarap konusunda tartışmasız Türkiye’de ki en iyi tercihlerden birisidir.En kısa sürede Umurbey Sauvignon Blanc deneyin Chardonnay’inden daha çok beğeneceğinizi düşünüyorum.

 2. admin says:

  Öneriniz için teşekkür ederim. Umurbey Sauvignon Blanc’ın övüldüğünü bir kaç yerde görmüştüm ama nedense önce Chardonnay denemek istedim. Madem siz de öyle diyorsunuz, en kısa zamanda Savignon Blanc deneyeyim ben de.

 3. arthur says:

  bende Hakan Bey’e şiddetle katılıyorum:
  UMURBEY Sauvignon Blanc 2007 hala piyasada bildiğim kadarıyla.. pek yakında 2009 çıkıyor.. bence Türkiye’de üretilen örneklerden en iyisi (fiyat /kalite performansı ile)…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>