Chateau Lamothe-Bouscaut 2007

Bu şarabı bir arkadaşım İsviçre seyahati dönüşünde getirdi bana. Şişeyi elime aldığımda şaka yaptığını sandım, çünkü şişenin üst tarafındaki üç hilalden oluşan logo hiç de bir İsviçre şarabına aitmiş gibi değildi :) gerçi zaten getirdiği şarap bir Fransız şarabıydı.

2007 rekoltesi olmasına rağmen, sanki daha birkaç yıl yıllanabilirmiş izlenimi verdi bana bu şarap. Hem rengi, hem de tadı, henüz genç değilse bile yaşlı sayılamayacak bir şaraba ait gibiydi. Yumuşak içimli, belirgin tanenli,  güzel bir Bordeaux kupajı.

Şarabın üreticisi ve fiyatı hakkında araştırma yapmaya pek fırsatım olmadı ne yazık ki. Bu aralar biraz koşuşturmalı bir dönem geçiriyorum. Yine de bir yerlerde bu şarapla karşılaşırsanız ve fiyatı sizin için fazla yüksek değilse, denemeye değer güzel bir şarap olduğunu bilin istedim. Adını hatırlamazsanız bile üç hilali tanırsınız herhalde :)

This entry was posted in 30 TL'nin üzerindeki şaraplar, Şarap Deneyimleri and tagged , , . Bookmark the permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>