Diren Collection Öküzgözü 2007

Diren Öküzgözü 2007

Diren Collection Merlot’u tattığımda lezzet/fiyat performansından çok memnun kalmış ve hatırlarsanız burada da paylaşmıştım. Bir süre önce Diren’in web sitesi üzerinden Collection serisinin diğer şaraplarından 5 şişe sipariş ettim. Tadım için ilk sırayı Collection Öküzgözü’ne vermiş oldum. Önümüzdeki günlerde diğerlerini de tadıp burada bahsedeceğim. Yalnız Colection Kalecik Karası’nı yılbaşı akşamı davetli olduğumuz bir akşam yemeğine giderken götürmüştüm. O akşam başka şaraplar içildi ve ona sıra gelmedi, bu yüzden ondan söz edemeyeceğim. Ev sahibi zaten bu blogun izleyicisi olduğundan, bu yazıyı okuduktan sonra şişeyi açar ve tadarsa yorumlarımı bana iletir diye ümit ediyorum :)

Elazığ ve Denizli’nin üzümlerinden üretilmiş olan Diren Collection Öküzgözü, yoğun meyve aromaları içeren, yumuşak tanenli, asidi yüksek bir şarap. Her ne kadar adında sadece Öküzgözü öne çıksa da dikkatli gözlerin şişenin ön yüzündeki küçük yazıdan anlayabileceği gibi şarabın üretiminde bir miktar Cabernet Sauvignon üzümü de kullanılmış. Bu fiyata (sarapshop‘ta 15,90 TL) alınabilecek bir şarap için bence gayet güzel, keyifli bir içimi var.  Collection Merlot kadar beni cezbetmedi ama yine de çekinmeden sevdiklerime ikram edebilirim, hatta ettim bile.

Anladığım kadarıyla Collection serisinin üretim sürecinde meşe fıçı kullanılmıyor, ama ben meşe kokusu alıyorum, neden? Bir fikri olan varsa beni aydınlatabilirse çok memnun olacağım. Yakında bir tadım seminerine katılmayı planlıyorum. Umarım bu seminerde aldığım kokuları ve tatları doğru yorumlamayı öğrenebilirim.

This entry was posted in Şarap Deneyimleri and tagged , , . Bookmark the permalink.

2 Responses to Diren Collection Öküzgözü 2007

  1. emre says:

    Merhabalar,
    Bahsettiğiniz tadım semineri hakkında bilgi verebilir misiniz?
    Teşekkürler.

  2. Merhaba,
    Anatolian Vineyards'ın düzenlediği dört haftalık bir tadım semineri var, detaylarını web sayfalarında http://www.anatolian-vineyards.com/görebilirsiniz. Bu seminere katılmak itemiştim ama ne yazık ki yeterli talep olmadığından seminer gerçekleşmedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>