Montepulciano d’Abruzzo Borgo Sanleo 2010

Resimde gördüğünüz şarabı Bahçeşehir Akbatı Restoranlar Sokağı’ndaki Fratelli La Bufala restoranda içtik. İtalya üzümlerine yeteri kadar ilgi göstermediğimi anladım, bir İtalya seyahati iyi giderdi bu tecrübenin üzerine… Neyse.

Montepulciano, genellikle İtalya’nın orta ve güney bölgelerinde üretilen bir üzüm cinsinin ismi. Bu üzümden üretilmiş olan Montepulciano d’Abruzzo Borgo Sanleo 2010, dengeli, canlı, dolgun ve çok güzel bir lezzeti olan, bence oldukça güzel bir şarap.  İtalya’da fiyatının ne kadar uygun olabileceğini düşününce, İtalya’da yaşasaydım çok sık içtiğim bir şarap olabilirdi diye düşünüyorum.

Başlangıç olarak söylediğimiz, son derece baharatlı ve hatta biraz acı olan focaccia‘nın yanında bile iyi gittiğini şaşırarak fark ettim. Genelde acı yiyecekler şarabı berbat eder, bunda öyle olmadı. Mekan şarabı gerçekten de içimi için en uygun sıcaklıkta servis yaptığı için keyfine varabildik. Şimdi artık başka İtalyan şarapları tatmak için hevesle yeni fırsatlar bekliyorum.

Bu arada yediğimiz yemekleri de çok beğendiğimi ve servisin de gerçekten ilgili ve özenli olduğunu belirtmek isterim. İçimden bir ses, bir sonraki İtalyan şarabımı da Fratelli La Bufala içeceğimi söylüyor…

This entry was posted in 30 TL'nin üzerindeki şaraplar, Şarap Deneyimleri and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>