Şili Şarabı: Frontera

Frontera Merlot

Birkaç gün arayla aynı markadan iki farklı Şili şarabı tatma imkanım oldu. Birincisi Frontera Merlot, ikincisi ise Frontera Cabernet Sauvignon. Şarapların üretim yılına ilişkin bilgi veremiyorum çünkü not almamışım ve resimlerden görebileceğiniz gibi şişelerin ön yüzünde (Türkiye’de üretilen şarapların aksine) bu detay yer almıyor.

Frontera Merlot’u dışarıda yenilen bir akşam yemeğine eşlik etmesi için şarap menüsünden seçtim. Bizi hayal kırıklığına uğratmadı. Gerçi zaten masaya oturduğumuzda o kadar acıkmıştık ki ne yiyip içsek memnun kalabilecek durumdaydık. Meyvemsi, tatlı aromaları ile keyifli bir içimi var.

Frontera Cabarnet Sauvignon

Frontera Cabernet Sauvignon ise bir tanıdığımın seçimiydi. Öncesinde gayet yumuşak içimli bir şarap tattığımdan, Cabernet Sauvignon’un bana biraz fazla güçlü gelebileceğini sanmıştım ama öyle olmadı. Neredeyse Merlot kadar yuvarlak bir şarap gibi geldi bana, ama çok dikkatli, konsantre olarak tattığımı söyleyemeyeceğim.

Frontera Cabernet Sauvignon

Her iki şarabı da çok severek içtim ama bu seviyede bir şaraba ulaşmak için Şili’den getirtmeye bence gerek yok. Elbette değişik şaraplar tatma imkanım olduğu için memnunum. Şili şaraplarını da tatmaya ve sevmeye devam edebilirim, ama bu şarapların benzer fiyat seviyesindeki yerli şaraplardan daha iyi olduğu izlenimine kapılmanızı istemem.

This entry was posted in Şarap Deneyimleri and tagged , , . Bookmark the permalink.

4 Responses to Şili Şarabı: Frontera

 1. arthur says:

  Aynı üreticinin (CONCA Y TORO) daha üst segment ürünlerini denemenizi öneririm.
  - Casillero Del Diablo : özellikle Merlot, Pinot Noir, Reserva Privada..
  - Maycas Del Limari : Shiraz, Sauvignon Blanc..

 2. akcaalper says:

  frontera şarapların ön yüzünde tarih bulunur.CONCA Y TORO yazısının hemen yanında siyah zemin üzerine üretim yılı vardır.

 3. Elif Ersin Sarıgül says:

  Merhaba, bilgilendirme için teşekkürler. Fotoğrafta tarihi göremediğim için yine de yazıya ekleyemedim.

 4. hoş bir tadı var hiç şarap içmeyen bile rahatlıkla tada bilir .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>