Kutman Sipahi Öküzgözü Boğazkere 2004

20130703-233623.jpgBirkaç hafta önce Antalya’da bu şarabı ikram ettiler bize. Rengi 10 yaşında olmasına inanmamı güçleştirecek kadar canlı, tadıysa pek derinlikli ve kompleks olmamakla beraber fena değildi. Uzun süre bu şarap gerçekten etiketinde belirtilen şarap mı yoksa birileri bu eski şişeyi bulup içine kendi şarabını mı doldurmuş diye tereddüt ettim :) Genç kırmızı şaraplar genellikle bordo, mor, mürdüm benzeri tonlar içeren canlı renklere sahip oluyor. 5-6 yıldan daha eski kırmızı şaraplar ise genellikle kiremit kırmızısına yakın bir renkte oluyor. Bu şarabın kesinlikle kiremit rengiyle yakından uzaktan alakası yoktu.

Ayrıca market koşullarında saklanmış bir Öküzgözü Boğazkere kupajının bunca yıl dayanabileceğini de sanmıyorum. İçtik, bitti gitti ama bu şarap hala benim için bir soru işareti. Bir bilgisi olan, bu şarabı tatmış olan varsa yorumlarını paylaşabilirse çok sevinirim.

This entry was posted in 30 TL'nin üzerindeki şaraplar, Şarap Deneyimleri and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>