Wine & Dine @ Mimolett


Kayra Wine Center’ın düzenlediği Wine & Dine seminerlerinden birine çok sevdiğim biriyle birlikte katıldım. Kayra Wine Center ile aynı binada yer alan Mimolett’te Saat 19.00′da başlayan yemeğe elbetteki Anadolu yakasındaki iş yerlerimizden çıkıp yetişemedik ve resimde gördüğünüz menüdeki Karnabahar Çorbası ile bu çorbaya eşlik eden Terra Sauvignon Blanc’ı kaçırdık.

Biz gittiğimizde, Cüneyt Bey menüdeki ikinci yemek olan Bıldırcın ve Balkabaklı Risotto ile birlikte içeceğimiz Kayra Vintage Chardonnay (2009) hakkında konuşuyordu. Bence beyazların kraliçesi Chardonnay ise, Türkiye’deki Chardonnay şaraplarının kraliçesi Kayra Vintage Chardonnay olabilir. En azından bana o an öyle geldi ama çok acıkmıştım ve önüme ne konsa sevebilecek durumdaydım o yüzden hislerim biraz abartılı olabilir :)

Daha sonra dil balığı ile birlikte Leona Blush’a sıra geldi ama dil balığı da Leona Blush da pek aklımda kalmamış. Sonrasında dana ciğer ve Kayra Vintage Shiraz’a sıra geldiğinde ise ben artık tadım, yemek şarap uyumu vesaire ile ilgilenmeyi bırakıp kendimi şaraba verdim diyebilirim :) Sakatatlar pek ilgi alanıma girmiyor ama kırmızı şarap ve shiraz elbette giriyor, gecenin kırmızısı da bu güzelim şarap olunca daha fazla direnemedim.

Tatlıyla birlikte içtiğimiz Kayra Madeira da oldukça değişik bir şaraptı ama ben onu tattıktan sonra yine Kayra Vintage Shiraz’a devam ettim. Gerçi tatlı dururken şarabın ilginçliğine dikkat çekmem de ayrıca ilginç oldu, çünkü aslında resimde bir kabak tatlısı görüyorsunuz. Göremediğinizi düşünüyorsunuz değil mi? O kadar da dar görüşlü olmayın canım :)

Bu arada önümüzdeki yemek ve şarap her değiştiğinde adı yanılmıyorsam Görkem olan ve anladığım kadarıyla tattığımız her yemekte sonsuz emeği olan, inanılmaz mütevazi bir aşçı (yemeğin başını kaçırmasaydım böyle muğlak bilgiler vermek durumunda kalmazdım elbette) bize tattığımız yemeğin nasıl yapıldığı, içeriğinde neler olduğu gibi detayları aktardı.

Çok keyifli ve değişik bir akşamdı ama açıkçası yediğimiz ve içtiğimiz şeyler hakkında bu kadar detaylı bir şekilde konuşmak bana göre değil :) Ben daha çok dinledim tabii doğal olarak. Siz de katılmak isterseniz sanırım her ay değişen menüler ile benzer bir organizasyon yapılıyor. Buradan programı takip edebilirsiniz. Bizim tattığımız menüyü görmek için yukarıdaki resime tıklayabilirsiniz.

This entry was posted in Şarap Deneyimleri and tagged . Bookmark the permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>