Vinkara Doruk Kalecik Karası 2011

Blogda bir aydır hiçbir şey yazmamışım. Geçen bu ayda önce seyahat dönüşü hayatın sıradan koşuşturmalarıyla uğraştım, sonra tekrar seyahate çıktım. Yaklaşık 10 gündür yollardayım. Size anlatacak şeylerim birikti. Şimdilik geçtiğimiz haftalarda içtiğim bir şaraptan bahsettiğim, yayımlama fırsatı bulamadığım bir yazıyı paylaşıyorum sizlerle. Yakında yepyeni yazılarla dönmeyi planlıyorum.

Sıcak havalarda bazen hiç kırmızı şarap içesim gelmiyor. Kırmızı şarap soğutunca güzel olmuyor ama 30 derece olan oda sıcakluğında da pek güzel olmuyor ne yazık ki. Hava bu kadar sıcakken kadehteki şarabı ideal sıcaklıkta tutmak da mümkün olmadığından keyif alamıyorum.

Yine böyle sıcak bir akşamda evde neler var diye bakınırken gözüme Vinkara Doruk Kalecik Karası ilişti. Evde varlığını bile unutmuşum. Birkaç ay önce, Vinkara’nın davetiyle bir akşam yemeği yemiştik ve o akşam bu şarabı hediye etmişlerdi. O akşam bu şarabı kaldırmıştım, sonra da taşınma kargaşasında bir koliye koyup içinde bırakmışım. Bulunca çok sevindim.

Kalecik Karası benim hafifçe soğutarak içmeyi sevdiğim bir üzüm. Neredeyse yok denilecek kadar az tanenli, fazla dolgun olmayan, hafif, canlı, meyvemsi bir tadı var, bence biraz serinlik yakışıyor.

Bu şişeyi de biraz buzdolabında soğuttuktan sonra açtım ve beni hayal kıtirıklığına uğratmadı, keyifli bir yaz akşamıma keyif kattı. Sizin de bu sıcaklarda canınız yumuşak içimli, hafif, meyvemsi bir kırmızı çekerse Vinkara Doruk Kalecik Karası hem karakteri hem de fiyatıyla uygun bir seçim olacaktır.

This entry was posted in 30 TL'nin altındaki şaraplar, Şarap Deneyimleri and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>