House Wine = Ev şarabı?

Kitchenette Narince 2008

Kitchenette’te uzun zamandır görmediğim arkadaşlarım ile güzel bir yemek eşliğinde çok çok güzel bir akşam geçirdim. Şarap seçimini ben yapmadım ama destekledim, çünkü şarabın isminde House Wine geçiyordu: Kitchenette House Wine Narince (2008). Ne olduğunu bildiğimden değil, yine merak! Elbette Bozcaada’da gördüğüm Erikli su şişesinde sunulan şarap gibi bir şey gelmesini beklemiyordum (o plastik şişedeki şarap çoook güzeldi) çünkü konsepte pek uygun değil, ama en azından butik üretim gibi bir şeyler ummuştum ben :) Mekana pek aşina olmadığım gibi konsepte de bayağı uzak olduğum anlaşıldı. Şişenin arkasında Doluca imzalı “Mürefte-Tekirdağ üretim tesisimizde üretilmiştir” yazısını görünce jeton düştü.

Kitchenette Narince 2008

Şarap güzel, çiçek ve meyve kokuları eşliğinde serinletici hoş bir şarap içmiş olduk. Beyaz şarapların çoğunda beni zorlayan, ağzımda dilimin iki yanındaki bölgeleri ekşi ekşi yakan o alışamadığım asidite Narince üzümünden yapılan şaraplarda pek kuvvetli değil anladığım kadarıyla (tek örnekten genelleme yapıyorum).

Peki sonuç olarak House Wine ne demek oluyor? Bilen varsa beni aydınlatsın lütfen, çünkü mekan çalışanlarına sormak nedense hiç aklıma gelmemiş.

This entry was posted in Şarap Deneyimleri and tagged , , . Bookmark the permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>