Terra de France, Merlot – Cabernet Sauvignon 2006

Geçen hafta bir akşam arkadaşlarla buluşmak için Zanzibar Cafe Caddebostan’ı seçtik. Yemek için herkesin bir araya gelmesini bekleyecektik, bunun için yemeği beklerken içmek için peynir tabağı ve şarap sipariş ettik. Şarabımız resimde gördüğünüz Terra de France,Merlot – Cabernet Sauvignon 2006 oldu.

Bence oldukça güzel bir şaraptı ve peynir tabağı da iyi bir fikirmiş, bence doğru seçim yapmışız. Ne yazık ki peynir tabağının fotoğrafını çekmeyi akıl etmemişim. Şarabın yanından görebildiğiniz kadarıyla yetinmeniz gerekecek. Otlu ve baharatlı bir peynir, beyaz peynir (sanırım koyun peyniri), eski kaşar, rokfor, ve sanırım hatırlayamadığım bir çeşit daha peynir vardı.

Şaraba geri dönersek, ben zaten şişenin büyük bir kısmını kendim tükettiğim için herhalde sevmedim desek artık inandırıcı olmaz :) Orta – tam gövdeli, koyu kırmızı renkli, belirgin tanenli, burunda karabiber, damakta kırmızı meyve ve füme meşe aromaları olan, damakta kalıcı ve oldukça güzel bir şaraptı.

Ben aslında peynir tabağı ve 2-3 kadeh şarapla akşam yemeğimi yemiş sayabilirdim kendimi ama eşimin pizzası gelince dayanamadım ondan da bir dilim kaptım :) o da hiç fena değildi bence ama alanıma girmediğinden bu konuda daha fazla yorum yapamayacağım.

This entry was posted in Şarap Deneyimleri and tagged , , . Bookmark the permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>