La Vie En Rose, Erkul Uluca

Bu şarap yazın en sempatik şarabı olmaya aday bence, şu şişeye, renge bakar mısınız :) Bu şarabı kadehinizde şöyle bir çevirin, renginin ne olduğunu tarif etmeye çalışın – çünkü ben edemiyorum, pembe değil, kırmızı değil, turuncu değil… – sonra burnunuzu kadehe sokun. Sokun evet, çekinmeyin :) çilek kokuyor resmen değil mi! İtiraf etmek gerekirse, birazcık da ekmek mi kokuyor, maya mı yoksa? Neyse mayayı boşverin, şimdi tadına bakın. Çilek reçeliyle, vişne likörü arası bir şeyler çağrıştırdı mı size de? Bir de şu şarkıyı dinleyin tadarken:

Edith Piaf  - La Vie En Rose

Beğendiniz mi? Ben beğendim. Yazın keyfini süreceğim akşamlarda, serin serin yiyeceğim salataların, soğuk mezelerin yanında, ve hatta belki öncesinde sipariş etmek isteyeceğim bir pembe şarap olmuş.

Yaz geliyor, pembe şaraplar piyasaya çıkıyor, ben seviniyorum. Pembe şarap kırmızının yerini elbette tutmaz, ama pembe şarabın da tadını çıkarmayacak değiliz elbette!

This entry was posted in Şarap Deneyimleri and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>