Tekirdağ Bağ Rotasında Üçüncü Durağımız: Barbare

Barbare’ye doğru yol almaya başladığmızda, damağımız artık tadım yapmaktan biraz körelmiş, karnımız da acıkmıştı. Bir şekilde bir yanlış anlama sonucu yemek yiyebileceğimizi sanarak vardığımız Babare’de bizi karşılayan Feyzi Bey’in orada yalnız olduğunu anlayınca yemekten ümidi kestik :) Aynı güne denk gelen kiraz festivali nedeniyle Özcan Bey’le sadece telefonda görüşebildik (ama 5 kez falan görüştük, çünkü anayolda çalışma olduğundan Barbare’ye giden yolu bulamadık).

Barbare’nin konumu, Barbaros Bağ Evi‘nin uzaktan görünüşü, bağ evinin dekorasyonu, o parkeler, o şömine… Çok keyifli akşamlara yuva olabilecek bir mekan olduğu her halinden belli olsa da, biz yorgun ve açken pek tadını çıkaramadık. 6 odalı bağ evinin odalarına bir göz atıp, bir dahaki sefere daha kalabalık bir organizasyon yapmak ve geceyi orada geçirme niyetiyle gelmeye karar vererek oradan ayrıldık.

Bu arada, Barbaros Bağ Evi’nde 22 Haziran’da Şef Burak Zafer Sırmaçekici ile Osmanlı Yemekleri’ne katılabilirsiniz dilerseniz. Osmanlı yemeklerinin modernize sunumları ile bir öğle yemeği olacakmış. Detaylı bilgi burada.

This entry was posted in Şarap Deneyimleri and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink.

2 Responses to Tekirdağ Bağ Rotasında Üçüncü Durağımız: Barbare

  1. Dostbahcesindenlezzetler says:

    Sanirim tur olarak duzenleniyor bu geziler?? Yoksa ozelmi gidiliyor..Tadim yapilabiliytormu? Bir haberde tadimda yapilamayacagini okumus uzulmustum..Onceki paylasimlariniza hemen bakayim orada ayrinti bulabilirim, belki..Tesekkurler..

  2. Elif Ersin Sarıgül says:

    Aslında bir iki tane seyahat acentesi tur düzenliyor, ama biz kendimiz gittik. http://www.trakyabagrotasi.com/ adresinde izlenebilecek rota hakkında detaylı bilgiler yer alıyor. Hangi üreticiler birbirine yakın, hangisi ne tür şarap üretiyor inceleyip herkes kendi keyfine göre bir rota oluşturabilir. Firmaların her türlü tanıtım ve promosyon yapması yasaklanmış olduğundan talep edildiğinde ancak ücret karşılığı tadım yapılabiliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>