Turasan Boğazkere 2006

Turasan Boğazkere 2006

Boğazkere’nin tek başına da gayet güzel şaraplar çıkarabileceğini biliyordum zaten, tekrar teyit etmiş oldum. Turasan Boğazkere 2006, bana göre Boğazkere olduğunu belli eden tanenlerine rağmen içimi hiç zorlamayan bir şarap. Ben aslında daha sert tanenli ve damakta daha kalıcı bir lezzet bekliyordum kendisinden, ama böyle de oldukça güzel, hatta sanırım beklediğimden daha güzel.

Rengi henüz parlaklığını ve bordoluğunu kaybetmemişti, ancak şişede biraz tortu oluşmuştu. Ben de son kadehimi doldurmadan önce tortuları şişede bırakacak şekilde dekante etmeyi veya en azından şişeyi dikkatli bir şekilde eğerek koymayı akıl edemediğimden kadehimin dibinde tortulu şarabı bırakmak zorunda kaldım. Benim burnumu buram buram karabiber aroması ile cezbetti. Siz de şarabın tanenli lezzetinin tadını çıkarabilenlerdenseniz, Turasan Boğazkere’yi siz de sevebilirsiniz.

This entry was posted in Şarap Deneyimleri and tagged , . Bookmark the permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>