Doluca’dan ChinChin at Kitchenette Şarap Festivali

2 Haziran – 2 Temmuz tarihleri arasında Kitchenette restoranlarında tüm Doluca şaraplarını kadehte sipariş edebilecekmişiz.

Daha önce Doluca’nın benzer bir kampanyasına Eskişehir’deyken denk gelmiştim. Öğrencilerin cirit attığı barlar sokağında biranın ağırlığı hissediliyordu. Yine de şarap servisi yapan ve üstelik Doluca’nın kampanyasının uygulandığı bir bar bulduğuma çok sevinerek menüdeki şaraplardan birini sipariş etmiştim. Önce yanlış bir şarap gelmişti, öyle ki kadehte kırmızı bir sıvı olması gerekirken beyaz bir sıvı gelmişti :) Neyse sonra çok genç ve öğrenci olduğu her halinden belli olan garson arkadaş kibarca özür dileyerek yenisini getirmek için gözden kayboldu. Birkaç dakika sonra da eli boş bir halde yanıma gelerek sipariş ettiğim şaraptan ellerinde kalmadığını söylemişti. Sonuçta yaklaşık yarım saat sonra başka bir Doluca şarabını (hangisi olduğunu hatırlamıyorum) içebilmiştim.

Bu yüzden bu seferki festivalin açıklamasında benim en çok dikkatimi çeken “tüm” sözcüğü oldu. Her ne kadar açıkça “tüm Doluca şarapları” diye belirtilmişse de fazla ümitlenmek istemiyorum. Belki menüde yer alan tüm şaraplar denmek istenmiş olabilir mi? Neyse, birlikte göreceğiz.

Ayrıca ChinChin ne demek bilmiyorum ben. Bir bilen açıklayabilir mi?

This entry was posted in Şarap Deneyimleri and tagged , . Bookmark the permalink.

2 Responses to Doluca’dan ChinChin at Kitchenette Şarap Festivali

  1. Nuri Barış Hasbal says:

    http://en.wikipedia.org/wiki/Cin_cin
    Bence bu demek, ama yanlış yazmışlar:)
    Olamaz mı? Olabilir.

  2. Elif Ersin Sarıgül says:

    Bence kesin öyle olmuş :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>