Turasan Seneler Öküzgözü Boğazkere 2007

Resimde gördüğünüz benim evde tek başıma yediğim bir akşam yemeğinin görüntüsü. Evde yalnızsam genelde manzara bu oluyor. Makarna hem hazırlaması kolay, hem de kendim pişirdiğimde çok sevdiğim bir yemek. Yanında şarap da güzel oluyor, uyum falan pek aramadan canım hangi şarabı istiyorsa onu açıyorum, çünkü benim için yemek de yemek şarap uyumu da ikinci planda, en önemlisi şarap :)

Bu yemeğin yanında Turasan Seneler Öküzgözü Boğazkere 2007 vardı. Şişeyi aslında bir önceki akşam açtım ve ne yazık ki yine beğenmedim. Daha önce aynı seriden (Turasan’ın websitesinde “exclusive grup olarak nitelendirilen seri) Turasan Seneler Cabernet Sauvignon Merlot Syrah 2008′i tatmış ve çok beğenmiş olduğumdan biraz şaşırdım ve hayal kırıklığına uğradım. Ertesi gün ikinci bir şans vermek üzere şişeyi kapatıp dolaba koydum.

Ertesi gün resimde gördüğünüz yemeği hazırlarken şarabı dolaptan çıkardım, kadehe koydum ve yarım saat bekledikten sonra tattım. Bir şeyler vaat ediyor gibiydi. 15-20 dakika sonra tekrar kokladım ve tattım. Hafif bir çürük yumurta kokusu alır gibi oldum. Bu koku bir şarap kusurudur bildiğim kadarıyla, bu yüzden çok şaşırdım çünkü aslında tadında bir bozukluk hissetmemiştim. Bir süre daha bekleyip tekrar tekrar kokladıktan sonra artık o koku kaybolmuşsa da ben alıyordum (kötü kokulara takılıp kalıyorum bazen). Şarap içmekten vazgeçtim.

Spor ayakkabılarımı giyip bu üzücü tecrübeyi unutmak üzere kendimi sahil yolunda yürüyüşe verdim. Büyük ümitlerle açılan şarap şişesinden bazen hayal kırıklığı da çıkabileceğini kabullenemeyecek kadar gencim henüz :)

This entry was posted in Şarap Deneyimleri and tagged , , . Bookmark the permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>