Kitap: Her Yönüyle Şarap

Şarap hakkında bulabileceğiniz Türkçe yazılmış kitapların sayısı gerçekten az. İngilizce yazılmış olanların da Türkçe çevirilerine pek sık rastlanmıyor. Bu kitap da bu konudaki az sayıda çevirilerden biri. Barbara Nowak ve Beverly Wichman tarafından yazılmış ve Elif Demir tarafından Türkçe’ye çevrilmiş. Kitap, şarap hakkındaki temel bilgilerden başlayıp bölgelere ve ülkelere göre şarapların özelliklerine ve şarabın geçmişine, hatta şarabın ve şarapçılığın geçmişte atlattığı badirelere değiniyor.

Kısa ve öz anlatımlar içerdiği ve sık sık konu başlıkları belirtildiği için bu kitabı alıp uzun uzun okumak yerine sadece istediğiniz zaman istediğiniz başlıklara göz atabileceğiniz bir rehber olarak kullanabilirsiniz.

Benim için olumsuz olan özellikleri ise hiç fotoğraf içermemesi ve anlatım dilinin oldukça yavan olması. Bunlar bu kitabı almamak için yeterli sebep değil elbette, bunlara rağmen şarap üzerine yazılmış Türkçe kitap arayanlar için bir alternatif olabilir.

This entry was posted in Kitap and tagged . Bookmark the permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>