Kavaklıdere Selection Narince Emir 2008

Barış‘ın doğumgünü için Koşuyolu’ndaki Radika’da toplaştık. Bu güzel mekanla bizleri tanıştırdığı için kendisine buradan teşekkür ediyorum :) Biz her zaman olduğu gibi mekana herkesten önce gittiğimizden şarap seçimini yapma insiyatifini kullandık ve o sıcakta buz gibi bir beyaz şarap içmek istediğimiz için Kavaklıdere’den Selection Narince Emir sipariş ettik.

Narince ve Emir Türkiye’de yetiştirilen yerel üzümler. Narince daha çok Tokat civarında, Emir ise Kapadokya civarında üretiliyor. Narince, narinciye aromalarıyla dikkat çekiyor. Emir için dikkat çekici bir özellik tespit edemedim henüz :) Sanırım biraz asiditesi yüksek şaraplar veriyor olabilir.

Daha birkaç gün önce Buzbağ’ın Narince Emir’ini içmiş olduğumuz için (bkz bir önceki yazım) ister istemez karşılaştırma yaparak bu şarabı değerlendirdim. Selection Narince Emir de aynı şekilde insanda sürekli koklama isteği uyandıran aromatik ve oldukça ferahlatıcı bir şarap, ancak asiditesi sanıyorum birazcık daha yüksek. Ben daha beyaz şaraplara yeni yeni alışan biri olarak tercihimi daha düşük asiditeden yana kullanıyorum.

Bir sipariş verdikten kısa bir süre sonra masa doldu ve hemen aynı şaraptan ikinci şişe sipariş edildi. Bu nedenle gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki herkes için iyi bir seçim yapmışım :)

This entry was posted in Şarap Deneyimleri. Bookmark the permalink.

2 Responses to Kavaklıdere Selection Narince Emir 2008

  1. mehveş çetinkaya says:

    Bak görüyor musun, yanlış tavsiye ile yola çıkmışım..

    Geçen gün senin yorumlarından yola çıktığımı zannederek, gittiğim bir yemekte “DLC Sultaniye Emir” sipariş ettim ve çok memnun kaldım. Şimdi siteye dönüp “ben de denedim çok sevdim” yazacaktım ki, içtiğim şarabın senin yazdığınla hiç bir alakası yokmuş :)

  2. Elif Ersin Sarıgül says:

    Sultaniye güzel, Emir güzel, DLC şarapları da güzel oluyor, eminim ben de denesem ben de memnun kalırdım :)))

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>