Kavaklıdere Angora 2008 (beyaz)

Kavaklıdere Angora 2008

İki akşam önce nasıl olduysa canım beyaz şarap çekti. Evde nereden geldiğini hatırlamadığım bir şişe Kavaklıdere Angora vardı, hem de soğutulmuş şekilde bekliyordu, ben de onu açtım. Şişenin arka yüzünde şarabın Denizli’nin Sultaniye üzümlerinden yapıldığı yazılıydı. Ayrıca yemek uyumu arayanlar için konmuş olduğunu tahmin ettiğim, sanırım ıstakoz ve balık resimleri vardı. Ben şarabın yanında yemek için sadece biraz kuru yemiş koydum kendime.

İçimi çok hafif, biraz tatlımsı bir lezzeti olan, biraz meyve biraz çiçek aromaları içeren oldukça hoş kokulu bir beyaz şarapmış. Yüksek asidite ile dilinin yanları yansın isteyenler için uygun değil :) benim için uygun. Rengi resimde göründüğü kadar açık değil aslında, göründüğünden biraz daha sarıya yakın bir rengi var. Her yerde kolayca ve uygun fiyata bulunabilen bu şarabı bile ilk kez denediğimi düşünerek, beyaz şaraplara yeteri kadar önem vermediğim için kızdım kendime. Bundan sonra daha sık beyaz şaraplara şans tanıyacağım, söz!

This entry was posted in Şarap Deneyimleri and tagged , . Bookmark the permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>