Pamukkale Anfora Shiraz 2007

Pamukkale Anfora Shiraz 2007

Son Metro alışverişimde, 40 TL şarapların yanında resimde gördüğünüz (şişedeki parmak izleri için kusura bakmayın) yaklaşık 12 TL fiyatına satılan Pamukkale Anfora – Shiraz’ı da almıştım. İtiraf etmeliyim ki 40 TL’ye aldığım şarap ile 12 TL’ye aldığım şarap arasında çok ciddi bir fark olacağını, daha doğrusu benim çok ciddi boyutta bir fark algılayacağımı sanmıştım. Meğer bu işler hiç de öyle değilmiş! Ya fiyat yanıltıcı bir etken, ya da benim tadım konusunda daha kırk fırın ekmek yemem lazım. Eh, bence sebep ikincisidir :)

Pamukkale Anfora Shiraz’ı (2007, Denizli – Güney) sakin bir ortamda tadına vara vara içebildiğim için mutlu ve gururluyum :) Kalabalık, sohbetli ortamlarda konsantre olmakta biraz güçlük çekiyorum henüz, herhalde zamanla alışırım. Daha ilk yudumda beklentimi aştığını ve daha çömez halimle önyargılı olmanın ne kadar büyük bir hata olduğunu anladım. Yeni öğrendiğim tadım kriterlerine göre :) renk koyu bordo – kırmızı, gövde orta. Burunda meyve ve baharat kokuları aldım. Bitimi biraz kısa geldi bana, ama ukalalık yapacak tecrübenin çeyreğine sahip olmadığından daha fazla yorum yapmayayım. Güzel bir şarap, gönül rahatlığıyla tekrar alabilirim.

This entry was posted in Şarap Deneyimleri and tagged , . Bookmark the permalink.

2 Responses to Pamukkale Anfora Shiraz 2007

  1. Hede Hödö says:

    Tadım konusunda bir dilim ekmek bile yemenize gerek yok :) Aynen devam. İyi şarap her damakta kendini gösteriyor. En iyisi olarak adlandırılan ama bizim on liralık şaraplar arasında yer alacak ne şişeler var raflarda :) Afiyetler olsun efenim :)

  2. Teşekkür ederim :) Bütçeyi sarsmayan denemelere devam edeyim o zaman :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>