Çamlıbağ Cabernet Sauvignon – Kuntra 2009

Çamlıbağ Bozcaada’daki en bilinen şarap üreticilerinden biri, ama ben nedense Bozcaada’ya gittiğimde hiçbir şaraplarını tatmamıştım. Bu şarabı onlinemahzen’in Ataşehir’deki mağazasından aldım.

Cabernet Sauvignon’un oldukça güçlü bir üzüm olduğunu biliyorum, ancak tüm Bozcaada şaraplarında olduğu gibi bence bu şaraba damgasını vuran üzüm adaya özgü olan üzüm, yani Kuntra. Bozcaada’da üretilmiş 3-5 şarap içme fırsatım oldu ve bence hepsinin ortak özelliği biraz fazla keskin ve buruk tatlara sahip olmaları.

Açıkçası ben bu şarabı da öncelikle biraz fazla keskin olan ve içindeki alkolü hissettiren hafifçe meyvemsi kokusu ile hatırlıyorum. 3 gün boyunca dolapta durdu ve ger gün tattım. En çok son gün hoşuma gitti çünkü aromaları biraz törpülenmiş ve tadı da yumuşamıştı, ancak hala dolgun ve tanenli bir lezzeti vardı.

Kısacası bu şarap benim favorilerimden biri olmadı, ama sırf merakımdan ve biraz Bozcaada’yı sevdiğimden, biraz da belki bir gün yeni bir şeyler keşfederim ümidiyle Bozcaada şaraplarını ve Çamlıbağ’ın şarapları tatmaya devam edeceğim.

This entry was posted in Şarap Deneyimleri and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>