Bağ Bozumu

Bağ bozumu üzüm hasadına deniyor. Bölgelere ve üreticinin beklentilerine göre biraz değişiklik gösterse de aşağı yukarı Eylül ayı civarı Türkiye’de bağ bozumu zamanı oluyor.

Benim bugüne kadar bir bağ bozumuna katılma imkanım olmadı ama bir fırsat yaratabilirsem en kısa zamanda bir bağ bozumu gezisine katılmayı ve sizlerle burada paylaşmayı  düşünüyorum.

Siz hiç bağ bozumu gördünüz mü? Görmediyseniz ve görmek istiyorsanız, bu tarihlerde birçok turizm şirketinin ve şarap üreticisinin günübirlik veya bir gece konaklamalı gezileri oluyor, onlardan birine katılabilirsiniz. Hatta bu konuda tavsiyeniz olursa ve burada paylaşırsanız harika olur.

This entry was posted in Şarap Deneyimleri. Bookmark the permalink.

One Response to Bağ Bozumu

  1. Hakan says:

    Bağbozumu şarapçılıkta startın verildiği yerdir.Ülkemizde şarabın anavatanı olan Trakya’da eylül ayının ortalarında başlar yaklaşık bir ay kadar sürer.Sırası ile Tekirdağ, Hoşköy,Mürefte ve Şarköy’de ki bir çok üretici firma bağbozumu ile ilgili program ve tur organize eder.Başka bir alternatif ise bir çok frmanın bir araya gelerek organize ettiği Bozcaada Bağbozumu Festivalidir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>