Ardesia Blush Pinot Grigio

Bütün yaz “bu sıcaklarda şarap içemiyorum” diye gezinip de, inadımı bırakıp herkes gibi roze şaraplara bir dönüp bakmadığım için çok pişmanım şimdi. Bu zihniyetle geçirdiğim bir yazın son günlerinde bir arkadaşımın önerisi üzerine sipariş ettiğimiz Ardesia Blush Pinot Grigio bana hoş bir sürpriz yaptı ve canım arkadaşlarımla geçirdiğim bir akşama keyif kattı.

Resimden anlaşılacağı gibi pembe tonlarında değil somon rengi bir roze şarap bu. %85 Pinot Grigio ve % 15 Chardonnay üzümlerinden üretilmiş olan, oldukça ferahlatıcı ve hafif içimli bu şarabı ben fesleğenli domates soslu bir makarna ile birlikte içtim ve gayet güzel oldu bence. Asiditesinin fazla yüksek olmaması da benim için olumlu özelliklerinden biri.

Siz benim gibi yapmayın, yazın etkisini hala hissettirdiği bu günlerde roze şaraplara bir şans verin ve eğer karşınıza çıkarsa Ardesia Pinot Grigio’yu denemekten çekinmeyin.

This entry was posted in Şarap Deneyimleri and tagged , , . Bookmark the permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>